صدا و سیما/ وزیر میراث فرهنگی در سفر خود به زنجان از طرح سبزه میدان بازدید کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عصر پنج شنبه از پروژه سبزه‌ میدان این شهر بازدید کرد. 
ضرغامی در جریان بازدید از پروژه سبزه‌میدان زنجان، با اشاره به سفر استانی رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی شهر زنجان به میانه، تصمیم گرفتیم از پروژه سبزه‌میدان این شهر نیز بازدید کنیم.
وی افزود: با همکاری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، پروژه سبزه‌میدان به ایران کوچک تبدیل شده و صنایع‌دستی کشور در آن به نمایش گذاشته می‌شود.
ضرغامی با توضیح اینکه در سفر مستقل به استان زنجان، مسائل مختلفی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، ادامه داد: اگر پروژه سبزه‌میدان که در ماه‌های اخیر مراحل تکمیلی آن محقق شده است با همین برنامه‌ریزی به اتمام برسد، در نوع خود پروژه‌ای کاملاً متفاوت و کم‌نظیر خواهد بود.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: با برنامه‌ریزی محتوایی که صورت می‌گیرد سبزه‌میدان زنجان تبدیل به الگویی بی‌بدیل به ویژه در حوزه عرضه صنایع‌دستی خواهد شد.

این مسئول در ادامه با اشاره به فروش محصولات صنایع‌دستی و بازار پر رونق این حوزه، تاکید کرد: این بازار مشکلاتی دارد، اما تلاش شده است تا مشکلات این بخش از جمله کاربردی کردن محصولات صنایع‌دستی و بسته‌بندی این محصول که بسیار حائز اهمیت است، احصا شود.
ضرغامی با بیان اینکه در حوزه صادرات صنایع‌دستی با مشکلاتی مواجه بودیم، اظهار کرد: تلاش شده بخش زیادی از این مشکلات از جمله پیمان‌سپاری ارزی، عوارض، مالیات و ... در این حوزه مرتفع شود، به همین علت از نظر ما منعی برای صادرات صنایع‌دستی وجود ندارد.
وی با اشاره به طرح توسعه گردشگری غار کتله‌خور نیز متذکر شد: تا بازدیدی از این طرح انجام نشود، نمی‌توان در مورد گزارش‌های رسیده به قطعیت رسید.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today