تسنیم/ فرمانده منطقه یکم بندرعباس از ورود ناوشکن زاگرس در سال جاری به جمع ناوشکن‌های نیروی دریایی خبر داد.

امیر قادر وظیفه، فرمانده منطقه یکم بندرعباس اظهار کرد: ناوشکن‌های بومی جمهوری اسلامی ایران از جماران گرفته تا سنهد و الوند و زاگرس و دنا با حضور مقتدرانه در آب های آزاد از کیان جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده و اجازه کوچک‌ترین تعدی و گستاخی را به نیروی دریایی آمریکا و رژیم‌های سلطه‌گر نمی‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: 2 هزار کیلومتر از سواحل خلیج فارس و دریای عمان با مدرن ترین تجهیزات و امکانات تحت رصد و پایش نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران است و امنیت پایداری را در این منطقه شاهدیم.

فرمانده منطقه یکم بندرعباس حضور 92 ناوگروه ایرانی را در آب‌های آزاد و دریای سرخ و موقعیت‌های استراتژیک دریایی جهان یادآور شد و بیان کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با پیمودن هزاران کیلومتر به سواحل کشورهای آمریکایی، اروپایی و آفریقایی رسیده و این نشان می دهد که امنیت پایدار با همگرایی بیشتر و تقویت روابط کشورهای مختلف در ابعاد متعدد امکانپذیر است.

وظیفه با بیان اینکه در صحنه دریا به هیچ وجه گرفتار انزوا و یا محدودیت فعالیت های دریانوردی نمی شویم، تصریح کرد: دشمن در سال های اخیر با حربه های مختلف سعی کرده ‌تا صولت نیروهای مسلح ما را بشکند اما تبعیت از فرامین فرماندهی کل قوا مانع از تحقق اهداف شوم آنها شده است.

وی تجهیزات نیروی دریایی را در قدرت نمایی منطقه ای و جهانی بی نظیر خواند و گفت: نیروی دریایی ما امروز به مجهزترین زیرسطحی ها، تجهیزات سایبری، پهپادی، موشکی و ناوشکن های مجهز آراسته شده و به هیچ وجه این ابهت و عظمت شکسته نخواهد شد.

فرمانده منطقه یکم بندرعباس از ورود ناوشکن زاگرس در سال جاری به جمع ناوشکن‌های نیروی دریایی خبر داد و افزود: نیروری دریایی با آراسته شدن به تمام توان و دانش تخصصی، تکنولوژی های برتر و تربیت نیروی انسانی شجاع و نترس فضا و بستری را فراهم کرده تا از این نیرو به عنوان مدافعان حریم کشور و تامین کننده امنیت پایدار یاد شود.

وظیفه اظهار کرد: نیروی دریایی آرمانی جمهوری اسلامی ایران نه تنها در انزوا و نقطه تسلیم نیست بلکه به دعوت کشورهای روسیه و چین برای برگزاری مانورهای مشترک پاسخ مثبت داده تا همچنان اقتدار و صلابت خود ادامه دهد.

وی خاطرنشان کرد: ایران‌هراسی که دشمنان برای مقابله با قدرت نمایی جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته اند در نقطه افول قرار گرفته و ما امروز نمایشی از اقتدار نیروهای مسلح را در ابعاد مختلف شاهدیم.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today