باشگاه خبرنگاران/ شبکه‌های پایاب سد آیدوغموش، سهند و صومعه کبودین در استان آذربایجان شرقی به منظور آبرسانی به ١٨۴٠ هکتار از اراضی کشاورزی پایین‌دست با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

یوسف غفارزاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی اظهار کرد: هدف از احداث سد مخزنی و شبکه آبیاری و زهکشی آیدوغموش تامین آب اراضی تپه ماهوری جنوب و غرب شهرستان میانه است که با احداث این سد مخزنی روی رودخانه آیدوغموش ۷۶۰۰ هکتار از اراضی گسترده تحت پوشش قرار می‌گیرد.

وی در خصوص شبکه پایاب صومعه کبودین نیز افزود: این پروژه با هدف آبرسانی به صورت تحت فشار به ۲۴۰ هکتار از اراضی روستای صومعه کبودین شهرستان میانه اجرا شد و هدف اصلی شبکه آبیاری انتقال آب تا ابتدای واحد‌های زراعی و باغی خواهد بود.

وی در رابطه با شبکه پایاب سد سهند هشترود افزود: این طرح در محدوده واحد عمرانی شبکه پایاب سد سهند هشترود و در اراضی روستا‌های شکربلاغی، یله قارشو، یانیق، گندبیل، قشلاق کندی و خورشید شهرستان هشترود واقع شده و در آن دو ایستگاه پمپاژ ps۲ و ps۴ به منظور آبرسانی به این اراضی با حدود چهار کیلومتر خط انتقال برق با ظرفیت یک مگاوات احداث شده است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today