ایرنا/ دادستان ایلام با اشاره به اینکه دستگاه قضایی مسئله آتش‌سوزی دو بقعه متبرکه در استان را به طور جد پیگیری می‌کند، گفت: چند مظنون در ارتباط با این حوادث شناسایی و دستگیر شده‌اند.

دادستانی مرکز استان ایلام در خصوص هتک حرمت به بقاع متبرکه سیدیوسف(ع) و سیدحبیب(ع) اطلاعیه ای صادر کرد.
در بخشی از این اطلاعیه آمده است: به اطلاع مردم شهیدپرور و غیور استان ایلام می رساند، پیروی اطلاع واصل شده مبنی بر هتک حرمت بقاع متبرک سیدیوسف(ع) واقع در حوزه قضایی شهرستان دهلران و سیدحبیب(ع) واقع در حوزه قضایی شهرستان آبدانان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به دادستان شهرستان های آبدانان و دهلران و ضابطین خاص و عام قضایی دستورات و تاکیدات لازم جهت شناسایی عامل یا عاملین این عمل جنایتکارانه را صادر کرده است.
عبدالوهاب بخشنده، دادستان ایلام با تاکید بر این که تحقیقات به صورت جدی برای شناسایی عامل یا عاملین این واقعه تلخ آغاز شده است، اظهار کرد: در این خصوص چند نفر مظنون شناسایی شده و پیگیری و رصد آنان در حال انجام است.
دادستان عمومی و انقلاب ایلام خاطرنشان کرد: شکی نیست این عمل وقیحانه و این توهین آشکار به باورهای عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، بی پاسخ نخواهد ماند و نقشه شوم دشمنان این آب و خاک در کم‌نگ کردن باورهای دینی و مذهبی نقش بر آب می شود.
وی گفت: بی تردید توهین و بی حرمتی به مقدسات و باورهای دینی مردم جرمی آشکار و نابخشودنی است و دستگاه قضایی و نیروهای نظامی و انتظامی استان تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا عاملین این اقدام ننگین شناسایی، دستگیر و به اشد مجازات برسند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/