باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: برای نگهداری تونل‌های استان سالانه به حداقل ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

عبدالکریم اخترشناس، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر اظهار کرد: استان بوشهر دارای ۱۲ دستگاه تونل مجموعا به طول ۶۳۰۰ متر است که شامل ۷ دستگاه در بزرگراه جم-سیراف، ۲ دستگاه در محور عسلویه- لامرد، ۲ دستگاه در محور اهرم - فراشبند و یک دستگاه در بزرگراه برازجان- کنارتخته می‌باشد.
وی با اشاره به اینکه سالانه ۱۰ میلیارد ریال برای نگهداری روشنایی تونل‌های بوشهر هزینه می‌شود، تصریح کرد: استان بوشهر از محدود استان‌های است که به‌طور امانی با دو اکیپ ۷ نفره به تعمیرات تونل‌ها اقدام می‌کند که در مقایسه با شیوه پیمانکاری، ۴۰ میلیارد ریال صرفه جویی می‌شود.
وی یادآور شد: با اتکا به توان نیروهای تاسیسات این اداره کل، هزینه نگهداری تونل‌ها یک پنجم برآوردهای پیمانکاری در حال انجام است.
به گفته وی، تعمیرات جت فن ها، رنگ آمیزی دیواره‌های داخل تونل، شستشوی دوره‌ای و تثبیت دیواره و همچنین سقف‌ها جهت جلوگیری از هر گونه ریزش از جمله مواردی هستند که باید در سرویس و نگهداری از تونل همه ساله به آن توجه داشت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر در پایان از تعمیرات و بهسازی دوره‌ای سیستم روشنایی تونل شماره ۵ محور جم به سیراف خبر داد و یادآور شد: این مهم به همت اکیپ تاسیسات اداره ایمنی راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر با کیفیت مناسب اجرایی شد و برای سایر تونل‌های استان هم این مهم در دستور کار است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar