ایسنا/ مدیرکل بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای درباره اقدامات سازمان راهداری هنگام بروز سیل گفت: در حال حاضر محور کرج - چالوس به‌ دلیل سیل مسدود شده و عملیات ریزش‌برداری در حال انجام است.

غلام‌عباس بهرامی‌نیا، مدیرکل بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای درباره اقدامات سازمان راهداری هنگام بروز سیل اظهار کرد: وظیفه سازمان راهداری، نگهداری راه‌هاست؛‌ هنگام بروز سیل هم با اولین اعلام و هشدار هواشناسی، سازمان راهداری امکاناتش را در استان‌ها و شهرستان‌هایی که اعلام بارش شده، بسیج می‌کند و همکاران با امکانات و ماشین‌آلاتشان حضور دارند و آمادگی عملیات راهداری را دارند که اگر آب‌گرفتگی و ریزش رخ داده، ریزش‌برداری کنند و اقدامات امدادی لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: ضمن اینکه عملیات راهداری ما به‌ صورت مستمر در طول سال ادامه دارد؛ برای مقاطعی که بارش داریم به‌ صورت ویژه‌تر عملیات انجام می‌دهیم. در سیل اخیر هم با بارش‌هایی در استان گلستان، خراسان شمالی، سمنان، تهران، البرز و مازندران داشتیم که ظرف دو روز گذشته، بارش‌هایی که شروع شده بود، سیل ایجاد کرده و ریزش‌هایی را هم در محور کرج - چالوس منجر شد.
مدیرکل بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همکاران سازمان راهداری خاطرنشان کرد: به محض اینکه در این جاده ریزش اتفاق افتاد، عملیات ریزش‌برداری را آغاز کردند. در برخی از مناطق هم آب‌شستگی داشتیم و قسمتی از مسیر به‌دلیل سیلاب، جاده قطع شده است؛ که به سرعت اقدامات کمکی انجام شده است.
بهرامی‌نیا بیان کرد: در حال حاضر محور کرج - چالوس به‌ دلیل سیل مسدود شده و عملیات ریزش‌برداری در حال انجام است. حجم ریزش بدین شکل بوده که عملیات ریزش‌برداری را زمان‌بر کرده و سازمان در حال تلاش برای ریزش‌برداری و رفع مسدودیت است و تا آن زمان تردد از محور جایگزین و آزادراه تهران- شمال انجام می‌شود. کسانی هم که به کمک و تخلیه در طول مسیر نیاز داشتند، به سرعت کارهایشان انجام شده است. تعدادی خودرو در مسیر گرفتار شدند و مسیر قبل و بعدشان به‌دلیل آب‌بردگی جاده از بین رفته است که ما محور جدیدی ایجاد کردیم و امیدواریم امروز ماشین‌هایی که در این مسیرها گرفتار شدند را آزاد کنیم.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today