صدا و سیما/ ۱۸۷ هزار نفر در استان کردستان متقاضی مسکن ملی که بسیار بیشتر از سهمیه اختصاصی به این استان است.

جهانگیر الیاسی، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان این مطلب، اظهار کرد: سهمیه کردستان در مسکن ملی بیش از ۳۶ هزار واحد است که بیش از ۱۱ هزار نفر تایید نهایی شده و ۱۳ هزار واحد آماده ساخت است. 
الیاسی افزود: کل سهمیه کردستان در مسکن ملی برای چهار سال ساخت ۳۶ هزار و ۷۸۱ واحد در شهر‌ها و روستا‌های استان است.
وی به تفکیک و تقسیم‌بندی ساخت مسکن ملی در استان پرداخت و گفت: سهم سنندج مرکز استان، در طرح اقدام ملی ۱۲ هزار و ۸۹۱ واحد است، که ۴۹ هزار و ۱۹۴ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان توپوگرافی نسبتا خشن زمین را مهم‌ترین مانع نهضت ملی مسکن در کردستان اعلام کرد و گفت: این موضوع هزینه‌های آماده‌سازی و در نهایت پرداختی متقاضی را بالا می‌برد که نیاز است هزینه‌های آماده‌سازی در کردستان متفاوت با سایر استان‌ها در نظر گرفته شود.
الیاسی ادامه داد: کردستان از نظر جمعیت ۱۸مین استان کشور است، اما از نظر تایید شده‌های متقاضی مسکن ملی، استان پنجم کشور است که اگر از نظر متقاضی نسبت به تعداد خانوار در نظر بگیریم، بعد از قم، رتبه دوم کشور داریم.

وی خاطرنشان کرد: ۶۶۰ واحد مسکن مهر تعیین‌تکلیف نشده هم در استان کردستان وجود دارد که ۲۰۰ واحد آن اختلافات حقوقی با سازندگان است و در دادگاه دنبال می‌شود و مابقی را می‌توان با ۱۵ میلیارد توملن به نتیجه رساند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online