مهر/ رئیس گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌‌آگاهی‌های جوی هواشناسی استان اردبیل گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی احتمال رخداد تگرگ و بارش باران در شمال اردبیل دور از انتظار نیست.

شهرام کوثری مهر، رئیس گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌‌آگاهی‌های جوی هواشناسی استان اردبیل در رابطه با آخرین وضعیت هواشناسی استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی برای دو روز اول هفته جاری جو استان ناپایدار بوده و در اواسط هفته از شدت ناپایداری‌ها کاسته می‌شود.
وی افزود: از این رو از بعدازظهر امروز تا اواخر وقت فردا در برخی از مناطق استان با تشکیل ابرهای همرفتی شاهد رگبار باران توأم با رعدوبرق در مناطق مستعد با بارش تگرگ خواهیم بود.
رئیس گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌‌آگاهی‌های جوی هواشناسی استان اردبیل با بیان اینکه تمرکز بارش‌ها در مرکز استان و مناطقی از شهرستان‌های گرمی و انگوت پیش بینی می‌شود، گفت: با توجه به ناپایداری‌های جوی توجه به هشدار سطح نارنجی شماره ۲۵ مرکز پیش بینی استان اردبیل توصیه می‌شود.
کوثری مهر خاطرنشان کرد: از روز دوشنبه با کاهش ناپایداری‌ها، آسمان غالباً صاف شده و افزایش دما پدیده غالب خواهد بود هر چند با بالا رفتن دمای هوا، در ساعات بعدازظهر و عصر رگبار باران دور از انتظار نخواهد بود.
وی افزود: از روز چهارشنبه با نفوذ سامانه ناپایدار دیگر، بارش‌ها در برخی از مناطق تداوم خواهد داشت.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today