برنا/ بارش دو روز گذشته در استان قزوین و جاری شدن سیل در منطقه الموت، بویین‌زهرا و آوج به برخی روستاها آسیب زد.

بارش باران در روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته گذشته، موجب جاری شدن سیلاب در روستا‌های الموت غربی، بوئین زهرا و اوج شد.
رشوند، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده الموت اظهار کرد: مسیر روستای فشک از توابع الموت غربی به دلیل وقوع سیل دچار آسیب شده است.
وی افزود: بر اثر بارش‌های شدید باران در روزهای گذشته، حدود ۴۰ کیلومتر از محور‌های روستایی منطقه قسطین ناحیه از توابع بخش الموت غربی آسیب دیده است.
رشوند تصریح کرد: از ساعات اولیه صبح روز جمعه اکیپ های امدادی و ماشین‌آلات راهداری در حال بازگشایی مسیر هستند و تا پایان باز شدن آخرین محور در منطقه فعالیت ادامه دارد.
بارش باران و جاری شدن سیل در الموت غربی علاوه بر تخریب و مسدود کردن راه برخی از روستا‌ها به مزارع و باغ‌های چند روستا خسارت زد.
سیل به روستا‌های دیگر این منطقه، چون رشکین، پرچکوه، روح آباد، تلاتر، آکوجان، پرود، ده دوشاب و لات خسارت وارد کرده است.

همچنین بارش شدید باران در بوئین زهرا و آوج سیل به راه انداخت و خساراتی به بار آورد.
بارش در الموت، علاوه بر خسارت به مزارع و باغ های چند روستا، باعث تخریب راه های روستایی و قطع آب آشامیدنی شده است.
زرآبادی پور، بخشدار الموت غربی در این زمینه گفت: پس از اعلام بارش های شدید باران در مناطق شمالی این بخش بلافاصله عوامل امدادی به منطقه اعزام شدند. با توجه به اطلاع‌رسانی‌های گسترده که قبلا صورت گرفته بود و اعلام هشدار نارنجی هواشناسی خسارات جانی در منطقه نداشتیم.
وی اضافه کرد: با توجه به حجم زیاد بارش ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، خسارات قابل توجهی به باغ ها و زمین های کشاورزی وارد شده که برآورد دقیق خسارت‌ها در دست بررسی است.
زرآبادی پور گفت: راه هفت روستا مسدود شده بود که با تلاش نیروهای امدادی همه مسیرها بازگشایی شده و دو روستا که در ناحیه تحت پوشش آبفا نبودند متوجه خسارات زیادی در این زمینه شده اند و آبرسانی موقت به این روستاها انجام شده است.
خسارت سیل محدود به الموت غربی نبود و در آوج هم سیل خسارت به بار آورد.
فرماندار آوج درباره جزئیات خسارت سیل در این شهرستان بیان کرد: گزارشی از یکی از روستاهای بخش مرکزی آوج دریافت شد اما تلفات جانی در این سیل نداشتیم و چند مورد خسارت به ساختمان های روستاییان وارد شد که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال ارزیابی خسارت هاست.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today