نماد آخرین خبر

ساخت واحدهای تخریب‌شده سیل گرمی قبل از فصل سرما

منبع
ايرنا
بروزرسانی
ساخت واحدهای تخریب‌شده سیل گرمی قبل از فصل سرما

ایرنا/ مدیر بنیاد مسکن شهرستان گرمی گفت: مرمت و بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده ناشی از سیل خردادماه شهرستان گرمی تا شروع فصل سرما به اتمام می‌رسد.

محمدعلی رحیمی، مدیر بنیاد مسکن شهرستان گرمی با اشاره به آسیب‌های وارده سیل‌های خردادماه به واحدهای مسکونی روستایی و شهری شهرستان گرمی اظهار کرد: سیل شهرستان گرمی خسارت‌های سنگینی به واحدهای مسکونی منطقه وارد کرد که در روستاها ۶۸۸ مورد این خسارت‌ها تعمیری و ۱۱۰ مورد احداثی بوده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان گرمی اضافه کرد: در شهر گرمی هم ۸۰ مورد تعمیری و ۱۶ مورد احداثی بود که واحدهای تعمیری نیاز به مرمت و واحدهای احداثی نیاز به بازسازی دارند.
وی اضافه کرد: در روستاها برای پرداخت تسهیلات بانکی، کمک بلاعوض همه واحدهای آسیب‌دیده تعمیری و احداثی پرونده تشکیل شده است، ضمن اینکه بر اساس تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن قرار است بنیاد میلگرد و سیمان این واحدها را تامین کند.
رحیمی یادآور شد: برای واحدهای احداثی 3 هزار میلیارد ریال وام بانکی و ۵۰۰ میلیون ریال هم به صورت بلاعوض تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان گرمی با بیان اینکه تا قبل از فصل سرما واحدهای احداثی‌ تکمیل خواهد شد، گفت: از ۱۱۰ واحد احداثی، عملیات پی‌کنی و فونداسیون ۵۶ واحد شروع شده و تعمیرات واحدها هم با مراجعه متقاضیان و صاحبان واحدهای آسیب‌دیده آغاز می‌شود که از این واحدها هم ۶۶ واحد شروع شده است.
وی یادآور شد: میزان خسارت احداثی برای هر واحد 4 هزار میلیارد ریال و خسارت تعمیری ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
رحیمی خاطرنشان کرد: در سیل‌های خردادماه اخیر همچنین ۵۵۰ میلیارد ریال به معابر و ابنیه داخلی پنج روستای شهرستان خسارت وارد شده است که برای بازسازی و مرمت آن در مرحله تعیین پیمانکار هستیم و تلاش می‌کنیم در فصل کاری این بخش را هم اجرا کنیم.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today