ایسنا/ فرمانده انتظامی هرمزگان از آمادگی کامل پلیس برای ایجاد فضای آرام، مطمئن توأم با امنیت برای دانش‌آموزان در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: از والدین دانش آموزان درخواست می‌کنیم با عمل به توصیه‌های پلیس مراقب سلامتی آینده‌سازان ایران اسلامی باشند.

علی اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی هرمزگان به تعامل تنگاتنگ پلیس با آموزش و پرورش در آستانه فصل بازگشایی مدارس اشاره و اظهار کرد: پلیس با آمادگی کامل موجبات آرامش اولیای فرزندان و مدارس را برای عزیمت و حضور دانش‌آموزان در مراکز علمی و تحصیلی فراهم خواهد کرد و نگرانی در حوزه امنیتی نخواهیم داشت.

این مقام ارشد انتظامی هرمزگان با بیان اینکه تشکیل جلسه هماهنگی با مسئولان آموزش و پرورش برای تأمین نظم و امنیت مدارس و تعامل با مراکز مشاوره و مسئولان پرورشی آموزش و پرورش نیز همانند سال‌های گذشته در دستور کار پلیس قرار دارد، بیان کرد: بدون شک نقش مدرسه و دانشگاه در برقراری امنیت، نهادینه سازی قانون‌گرایی، ضابطه‌مندی و مقابله با معضلات و آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم و اساسی است.

وی به اقدامات پلیس در مورد ساماندهی رانندگان سرویس‌های مداس اشاره و اضافه کرد: تعیین صلاحیت و آموزش آنها در بعد رانندگی اجرایی و عملیاتی شده تا مانع از ایجاد بروز هر گونه نگرانی برای خانواده‌ها باشیم.

فرمانده انتظامی هرمزگان از پوشش امنیتی، ترافیکی و انتظامی برای دانش آموزان در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: این پوشش امنیتی در هفته اول بازگشایی مدارس پررنگ تر خواهد بود ضمن اینکه شرایط لازم برای کاهش ترافیک نیز لحاظ شده است.

جاویدان همچنین از ایجاد بستر مناسب برای حضور پلیس تخصصی، پیشگیری، آگاهی، فتا، مبارزه با مواد مخدر، معاونت اجتماعی و پلیس راه و راهور هر هفته در مدارس با هدف ارتقای سطح علمی دانش آموزان خبر داد.

این مقام ارشد انتظامی شرایط امنیتی استان هرمزگان را خوب توصیف و اظهار کرد: شرایط استان در حوزه امنیتی در قالب شاخص‌ها خوب و مطلوب است و از این نظر نگرانی نداریم.

وی با اشاره به اجرای موفق طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در حاشیه مدارس سطح استان، ادامه داد: از امروز نیروهای پیاده و گشت‌های پلیس در اطراف مدارس و معابر اصلی شهر مستقر شده و علاوه بر جلوگیری از ایجاد ترافیک با تخلفات برخورد می‌کنند.

به گفته جاویدان، والدین در صورت امکان برای جلوگیری از بروز حوادث و ترافیک در سطح شهر از سرویس مدرسه استفاده کنند و دانش‌آموزان خود را از طریق سرویس جابه‌جا و به مدرسه منتقل کنند، البته خانواده‌ها در مقابل سرویس مدارس دارای حق و حقوقی هستند که باید به آنها آشنا باشند تا ایمنی فرزندشان تأمین شود.

فرمانده انتظامی هرمزگان نداشتن معاینه فنی و ارتکاب تخلفات را خطوط قرمز پلیس در رابطه با سرویس مدارس عنوان و خاطرنشان کرد: داشتن سرویس ایمن و راننده قانونمدار حق دانش‌آموزان و والدین است به همین دلیل پلیس از والدین می‌خواهد برای آمد و شد فرزندانشان حتماً از سرویس‌های مدارس مجاز استفاده کنند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today