فارس/ رئیس سازمان فضای سبز شهرداری کرمان با تاکید بر کهولت سن و مشکل نخاعی خرس قهوه‌ای کرمان گفت: این خرس به هیچ عنوان درد ندارد، نه از نظر سلامت مشکلی دارد و نه از نظر تغذیه، او حالت طبیعی خود را طی می‌کند، مردم به شایعه‌سازی‌ها و فضاسازی‌های مجازی توجه نکنند.

اخیرا در فضای مجازی فیلمی با عنوان وضعیت دردناک خرس قهره‌ای در یکی از باغ وحش‌های کرمان منتشر شد که احساسات مردم را برانگیخت، موضوعی که خیلی زود سوژه کانال‌های خبری ضد انقلاب شد و آنها سعی کردند از آن استفاده و چالش جدیدی شکل دهند.
یدالله علیزاده، رئیس سازمان فضای سبز شهرداری کرمان به این خبر واکنش نشان داد و گفت: سال ۱۳۷۸ باغ وحشی در کرمان افتتاح و این خرس را از مرکز تحقیقات زابل به کرمان آوردند، خرس قهوه‌ای در کرمان روزگار گذراند تا اینکه حدود ۶ سال پیش به دلیل کهولت سن، پاهایش فلج شد.
وی اضافه کرد: سال ۱۳۹۹ باغ وحش کرمان تعطیل شد اما این خرس را در همانجا نگه داشتیم، شرایط خاصی داشت، مریض نبود، هنوز هم نیست اما نمی‌توانست راه برود، تعدادی از دامپزشکان او را معاینه کردند و گفتند تنگی کانال نخاعی دارد، عمل جراحی هم به صلاحش نیست و درصورت جراحی می‌میرد، در نهایت تصمیم بر این شد که همانجا بماند تا عمر طبیعی خود را طی کند.
علیزاده هرگونه اهمال کاری در تغذیه خرس قهوه‌ای را رد کرد و گفت: لیست خرید مایحتاج خرس را خودم امضا می‌کنم، برایش از عسل تا سبزیجات را فراهم می‌کنیم و هیچ کم و کسری نیست.
وی از کنترل سلامت خرس قهوه‌ای کرمان توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمان سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: این خرس هر سه چهارماه یک بار معاینه پزشکی می‌شود که آخرین معاینه ۲۶ شهریور ماه بوده است.
علیزاده از انتقال این خرس تا هفته آینده به مکان دیگر خبر داد و گفت: محل نگهداری خرس قهوه‌ای باید ۱۵ کیلومتر از شهر دور باشد، جای کنونی او مناسب است اما برایش در مجموعه تولید گل و گیاه شهرداری جایی در نظر گرفتیم و قصد انتقالش را داشتیم، مشکل رطوبت فضای آماده شده حل شود، انتقال انجام می‌شود.
وی ابراز داشت: این خرس به هیچ عنوان درد ندارد، نه از نظر سلامت مشکلی دارد و نه از نظر تغذیه، او حالت طبیعی خود را طی می‌کند، مردم به شایعه‌سازی‌ها و فضاسازی‌های مجازی توجه نکنند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar