ایرنا/ مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان ۸۵۹ نفر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند.

مجید محبی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در پی موج جدید وزش باد در منطقه سیستان از ۲۸ شهریور تاکنون در پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۸۵۹ نفر از مردم این منطقه‏ راهی بیمارستان و مراکز درمانی شدند که از این تعداد ۵۰ نفر اکنون بستری هستند.
وی افزود: مشکل تنفسی، قلبی و چشمی از عمده مشکلات مردم در این مدت بوده است.
به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید روز گذشته تا بیشینه ۱۰۴ کیلومتر در ساعت زابل را درنوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی را به ۸۰۰ متر کاهش داد.
محسن حیدری اظهار کرد: در شهرستان زهک نیز در این مدت بیشینه سرعت باد به ۸۶ کیلومتر در ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی تا ۵۰۰ متر کاهش داد.
وی ادامه داد: تا اواسط هفته آینده وزش باد شدید تا بسیار شدید و طوفان گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد.
در این مدت احتمال افزایش گرد و غبار و کاهش دید افقی در مناطق مرکزی و جنوبی استان وجود دارد و در نوارشرقی و غرب استان وزش باد نسبتا شدید تا شدید انتظار می رود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: همچنین به لحاظ دمایی، از چهارشنبه تا اواسط هفته آینده کاهش چهار تا ۶ درجه‌ای دما بویژه در نیمه شمالی استان خواهیم داشت.
وی توصیه کرد که شهروندان از تردد غیر ضروری در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری کنند و از کار در ارتفاعات جدا پرهیز شود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today