صدا و سیما/ مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان دود ناشی از آتش سوزی در بخش عراقی تالاب بین المللی هورالعظیم را دلیل الودگی هوای ۳ شهر استان اعلام کرد.

داوود میرشکار، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در تشریح دلیل وجود دود غلیظ در آسمان و آلودگی هوا در ۳ شهر اظهار داشت: ساعت ۲۴ شامگاه ۲۹ شهریورماه دود غلیظی در هوای ۳ شهر سوسنگرد، هویزه و اهوا متساعد شد. 

وی افزود: این دود ناشی از وقوع آتش سوزی در بخش عراقی تالاب بین المللی هورالعظیم است و باتوجه به خاموش شدن آن شاهد بهبود وضعیت هوا در ساعات آینده خواهیم بود.

میرشکار با بیان اینکه آتش سوزی به بخش ایرانی تالاب سرایت نکرده است، ادامه داد: طرف عراقی هیچگونه اقدام موثری برای جلوگیری از آتش سوزی انجام نمی‌دهد و مکاتبه‌های ملی و با وزارت امور خارجه انجام شده و منتظر طی شدن روال دیپلماتیک برای رفع مشکل هستیم.

به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان؛ حداکثر غلظت آلودگی هوا در اهواز در ساعت ۲ بامداد امروز به ۲۰۶ AQI رسید و آلودگی در ساعت ۱۰ صبح امروز به ۱۶۱ کاهش یافت و در وضعیت ناسالم قرار دارد، ضمن اینکه حداکثر غلظت آلودگی در سوسنگرد در ساعت ۲۴، ۸۷ میکروگرم در متر مکعب ثبت شده است و درحال حاضر شاخص آلودگی ۹۸ AQI و در وضعیت قابل قبول است.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today