ایسنا/ تفاهم‌نامه ساخت نیروگاه‌های خورشیدی با مجموع ظرفیت ۲۰۰ مگاوات از سوی استانداری یزد و شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر منعقد شد. 

مهران فاطمی، استاندار یزد در حاشیه انعقاد این قرارداد، در نشست با «مصطفی نوراللهی» مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر، تولید برق خورشیدی را یکی از محورهای اساسی سند یزد نوین دانست و اظهار داشت: با توجه به قرارگیری یزد در بهترین موقعیت جغرافیایی به لحاظ تابش و تعداد روز آفتابی، یکی از هدفگذاری‌های استان در این حوزه تولید دو هزار مگاوات برق خورشیدی است.

وی با اشاره به تدوین چشم‌انداز «ایجاد زنجیره کامل بهره‌گیری از ظرفیت انرژی خورشیدی» در سند یزد نوین، خاطرنشان کرد: در راستای تحقق این چشم انداز باید در مسیر تولید سلول‌های خورشیدی، مزارع خورشیدی، ذخیره سازها و مزارع رمز ارز حرکت کرد.

فاطمی در همین راستا ادامه داد: با توجه به اهمیت حوزه انرژی خورشیدی در استان یزد، امکان اختصاص یکی از مناطق ویژه اقتصادی استان به حوزه انرژی‌های پاک و انرژی خورشیدی وجود دارد.

استاندار در پایان از سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران در حوزه انرژی خورشیدی استقبال کرد و از آمادگی استان جهت فراهم سازی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه خبر داد.

در این نشست تفاهم‌نامه ساخت نیروگاه‌های خورشیدی با مجموع ظرفیت ۲۰۰ مگاوات در استان بین استاندار یزد و مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر امضا شد.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :

https://instagram.com/yazd_today