صدا و سیما/ دادستان کرمان درباره عملکرد منفعلانه برخی مسئولان در مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز هشدار داد.

مهدی بخشی، دادستان کرمان در جلسه هم اندیشی با بخشدار و دهیاران بخش مرکزی که به منظور بررسی مسائل و مشکلات روستاها و حاشیه‌های شهر کرمان برگزار شد،  اظهار کرد: متأسفانه برای مقابله با رفع تصرف و قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز شاهد منفعلانه عمل کردن برخی از مسئولان هستیم. 
وی با طرح این سئوال که چرا در ابتدای شکل‌گیری تخلف و ساخت و ساز غیرمجاز با آن برخورد نمی‌شود؟ افزود: از همان زمانی که آجر روی آجر گذاشته می‌شود و در ابتدای شکل‌گیری تخلف، باید با آن برخورد شود. 
دادستان کرمان با اشاره به برخی اشکالات ساختاری و رفتاری در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: دستگاه‌های دولتی بر اساس وظایف ذاتی خود موظفند پای کار بیایند و دستگاه قضایی نیز با جدیت حمایت‌ می‌کند. 
دادستان کرمان با تاکید بر لزوم تشکیل یک قرارگاه در رابطه با مقابله با زمین‌خواری تاکید و بیان کرد: به زودی این قرارگاه راه‌اندازی خواهد شد و با کمک استاندار شاهد اقدامات خوبی خواهیم بود. همچنین دهیاران و شوراها می‌توانند مشکلات روستاها و آنچه مردم به آن نیاز دارند را رصد و به بخشدار گزارش کنند تا در جلسات استانی برای رفع این مشکلات همفکری و چاره اندیشی کنیم.
در ادامه این جلسه مشکلات مربوط به زمین‌خواری، طرح هادی روستاها، ساخت و سازهای غیرقانونی، توسعه راه‌های روستایی، اجرایی نشدن احکام صادر شده و ... توسط دهیاران و شوراها مطرح و تدابیر لازم اندیشیده شد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar