ایرنا/ رئیس اداره هواشناسی قشم گفت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش‌یابی هواشناسی با تشدید بادهای ۱۲۰ روزه در جنوب شرق کشور از امروز (پنجشنبه) تا اوایل هفته آینده، ذرات گرد و غبار برخی نقاط شرقی استان هرمزگان را فرا می‌گیرد.

محمد کاملی دیرستانی، رئیس اداره هواشناسی قشم با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم اظهار کرد: در روز جاری در ساعت های صبحگاهی در مناطق ساحلی و جزایر خلیج فارس مه رقیق صبحگاهی و در طول روز هوا همراه با غبار محلی پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: دریا نسبتا آرام خواهد بود، در ساعت های عصر تا اوایل شب، احتمال افزایش ابرناکی و افزایش لحظه ای سرعت باد گاهی گرد و خاک را در مناطق ساحلی و دریایی و در ساعت های صبح فردا نیز در سواحل و جزایر مه صبحگاهی مورد انتظار است.
رئیس اداره هواشناسی قشم توضیح داد: در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب، با توجه به رشد ابر، در ارتفاعات استان هرمزگان رگبار پراکنده باران و رعد و برق، گاهی تُندباد لحظه ای با احتمال گرد و خاک پیش بینی می شود.
کاملی دیرستانی اضافه کرد: احتمال سیلابی شدن موقت رودخانه های فصلی و صاعقه در ارتفاعات استان وجود دارد، از این رو توصیه می شود از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و نیز صعود به مناطق مرتفع خودداری شود.
وی گفت: از لحاظ دمایی در غالب نقاط استان هرمزگان از جمله مناطق شرقی تا پایان هفته جاری افزایش نسبی دما را خواهیم داشت.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today