ایرنا/ در آیین آغاز هفته دفاع مقدس، نیروهای نظامی و مسلح در اردبیل با رژه حماسی و غرورآفرین و به حرکت در آوردن به روزترین تجهیزات زرهی و رزمی اقتدار خود را برای صیانت از دین و میهن به نمایش گذاشتند.

محل رژه دشمن شکن نظامیان اردبیل میدان ارتش بود که سال‌هاست این برنامه از این محوطه تا ایستگاه سرعین اردبیل برگزار می‌شود.
در این مراسم ضرباهنگ قوی و پاهای استوار سربازان و فرماندهان یگان‌های نظامی خلوت شهر را تا فرسنگ‌ها متوجه خود کرد و هر بیننده‌ای نوای روح‌بخش گروه موزیک را که ملودی‌هایش یادآور عملیات‌های بیت‌المقدس و والفجر بود در دل خود زمزمه می‌کرد.
پیر و جوان و زن و مرد اقشار مختلف مردم از دور و نزدیک برای تماشای رژه حضور یافته بودند و برنامه با آرامش و شکوه خاصی ترتیب یافته بود، در کنار سربازان و فرماندهان آراسته به لباس‌های رزم، گروهان نمونه حوزه مقاومت ۲ بسیج خواهران اردبیل نیز عزم و اراده آهنین بانوان و دختران این استان را در حفاظت از کیان اسلامی و پشتیبانی بی‌قید و شرط از نظام اسلامی نشان می‌داد.
چپ و راست خیابان محل رژه به پرچم‌های میهن عزیزمان و پارچه نوشته‌های حاوی پیام های انقلابی مزین شده بود و گویی باران صبحگاهی گذرگاه خودروها، موتورسواران و زیرپای سربازان و فرماندهان را آب و جارو کرده بود.
مسئولان ارشد و اعضای شورای تامین استان بر فراز جایگاه استقرار یافته بودند و به محض صدور دستور اجرای رژه، همه قیام کرده و از حرکت دسته‌ها و گروه‌های نظامی که از مقابل جایگاه مسئولان، کلام‌الله مجید و تمثال مبارک امام امت گذر می‌کردند، سان می گرفتند.
همزمان با این حرکت‌ها، مارش و آهنگ نظامی فضای مراسم را آکنده بود و مجری برنامه با صدای کوبنده، شعارهایی را به فراخور گذر یگان‌ها فریاد می‌زد.
جمعی از والدین و خانواده‌های شهدا و یادگاران دفاع مقدس نیز پایین‌تر از جایگاه بر روی صندلی‌ها نشسته بودند و رژه نیروهای مسلح اردبیل را از نزدیک نظاره می‌کردند و موتورسواران با لباس‌های مخصوص و کلاه‌های مختص عملیات‌های نظامی از مقابل جایگاه عبور می‌کردند.
خبرنگاران نیز از هر فرصت و فضایی استفاده کرده و برای لحظاتی لابه لای خودروها و موتورها حضور می‌یافتند تا لحظه‌های نابی از رژه را شکار و ثبت کنند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today