ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: باد و باران از روز شنبه مناطق مرکزی و شمالی استان را فرا می‌گیرد.

یاسر اشتاد، کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اظهار کرد: طبق نقشه‌های پیش بینی و پیش یابی با عبور امواجی از تراز میانی جو از اواخر وقت روز شنبه ناپایداری هایی به شکل وزش باد و بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق مناطق شمال و مرکز استان را در بر می‌گیرد.
وی بیان کرد: از نظر دمایی تغییراتی برای استان پیش‌بینی نمی‌شود ولی شرایط ناپایدار جوی تا اواسط هفته بعد در استان ادامه دارد.
کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: شهرستان ارومیه دمایی بین مثبت ۱۳ و ۳۰ درجه سانتی‌گراد داشت و خنک‌ترین شهر چالدران با مثبت هفت و گرم‌ترین شهر پیرانشهر با مثبت ۳۰ درجه سانتی‌گراد بود.
اشتاد با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی برای آذربایجان غربی، بیان کرد: با توجه به آغاز بارش‌های رگباری در استان از روز شنبه هفته آینده لازم است تدابیر لازم در این زمینه به کار گرفته شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی ادامه داد: به علت احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها لازم است شهروندان از تردد در اطراف مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کنند.
وی با بیان اینکه وزش تندباد نیز برای استان از روز شنبه پیش بینی می‌شود، ادامه داد: احتمال گرد و خاک و آسیب به سازه‌های ساختمانی در این شرایط وجود دارد و محکم سازی سازه‌های موقت و سبک گلخانه‌ای ضروری است.
کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی تاکید کرد: اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی به شهروندان و جوامع محلی به علت احتمال وزش تندبادهای لحظه ای و رعد و برق توصیه می‌شود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today