ایرنا/ مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان یک‌هزار و ۳۴۶ نفر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه و سه نفر نیز تا کنون به دلیل کاهش میدان دید فوت کردند.

مجید محبی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در پی موج جدید وزش باد در منطقه سیستان از ۲۸ تا ۳۱ شهریورماه تاکنون در پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز یک هزار و ۳۴۶ نفر از مردم این منطقه‏ راهی بیمارستان و مراکز درمانی شدند که از این تعداد ۹۰ نفر اکنون بستری هستند.
وی افزود: مشکل تنفسی، قلبی و چشمی از عمده مشکلات مردم در این مدت بوده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی تصادف رخ داده ناشی از کاهش میدان دید نیز سه نفر فوت شدند.
وی ادامه داد: تمامی نیروهای ‏امدادی و خدمات‌رسان در مسیرهای ارتباطی منطقه سیستان آماده‌باش ‏هستند تا در صورت نیاز اقدام به کمک‌رسانی به شهروندان کنند.‏
به گفته محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان، در آخرین روز از فصل تابستان سرعت طوفان در زابل به ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی را به ۵۰ متر کاهش داد.
حیدری بیان کرد: در تداوم وزش بادهای ۱۲۰ روزه منطقه سیستان نیز در زهک بیشینه سرعت باد به ۸۵ کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی تا ۲۰۰ متر کاهش داد.
وی افزود: مطابق با هشدار صادر شده سطح نارنجی شماره ۲۲، تا دوشنبه هفته آینده وزش باد شدید تا خیلی شدید و طوفان و گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان را خواهیم داشت.
این مسئول ادامه داد: در نوار شرقی و غرب سیستان و بلوچستان وزش باد نسبتاً شدید تا شدید انتظار می‌رود و با توجه به جهت جریانات احتمال انتقال ذرات گرد و غبار به مناطق مرکزی و جنوبی استان وجود دارد.
وی اظهار کرد: شهروندان باید از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان در زمان غبارآلود شدن هوا و در ترددهای جاده‌ای و همچنین از عبور مرور در کنار ساختمان در حال ساخت و قدیمی به خاطر احتمال ریزش خودداری کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today