ایسنا/ مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش 3 تا ۶ درجه‌ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و عنوان کرد: شرایط برای بارندگی، وزش باد، مه آلودگی، رعد و برق و تگرگ تا اواخر هفته مهیاست.

محمد دادرس،  مدیرکل هواشناسی گیلان آسمان گیلان را کمی ابری تا نیمه‌ابری پیش‌بینی و اظهار کرد: کمینه و بیشینه دمای هوای استان بین ۱۲ و ۲۹ درجه سلسیوس در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جوی غالبا پایدار طی ۴۸ ساعت آینده در منطقه دانست و افزود: طی این مدت گاهی به سبب شکل گیری ناپایداری های موقتی، بارش پراکنده باران دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی گیلان، با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در استان از روز دوشنبه، تصریح کرد: به تدریج از دوشنبه با تقویت جریانات شمالی و نفوذ توده هوای ناپایدار به منطقه، روند افزایش ابر و کاهش دما برای بارش‌های پاییزی پیش‌بینی می‌شود.

دادرس از کاهش سه تا ۶ درجه‌ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و عنوان کرد: شرایط برای بارندگی، وزش باد، مه آلودگی، رعد و برق و تگرگ تا اواخر هفته مهیاست.

وی همچنین از احتمال آبگرفتگی منطقه‌ای و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و جاری شدن سیلاب موقتی و خسارت به محصولات کشاورزی و برخورد صاعقه از دوشنبه تا پنجشنبه خبر داد.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today