ایسنا/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور افزایش مجدد تعداد بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا را در این شهرستان نگران کننده دانست.

هادی حسین‌زاده، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور با بیان اینکه حدود 2 هفته هست که آمار ابتلا به ویروس کرونا و موارد بستری ناشی از آن در شهرستان افزایش یافته است، اظهار کرد: افزایش موارد بستری و مراجعان سرپایی با علایم تنفسی به بیمارستان‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت درمانگاه‌ها و مطب‌های خصوصی نسبت به هفته قبل در سطح دانشگاه گزارش شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور خاطرنشان کرد: بررسی‌های آزمایشگاهی نشانگر افزایش آمار مبتلایان به کرونا است، به گونه‌ای که ۲۳ درصد تست‌های انجام شده از نیمه دوم شهریورماه مثبت بوده است.
وی با اشاره به اینکه هر چند هنوز هیچ نشانه‌ای دال بر وجود زیرسویه BA.۲.۸۶ در کشور وجود ندارد اما ورود آن غیر ممکن هم نیست، گفت: با توجه به اینکه همچنان ویروس کرونا در جامعه در حال چرخش است، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و خودمراقبتی در مراکز تجمعی توصیه می‌شود.
حسین‌زاده با اظهار تأسف از اینکه میزان استفاده از ماسک به پایین‌ترین حد خود رسیده و این عادی انگاری نگران کننده است، اظهار کرد: برای پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، از عموم شهروندان عزیز خواهشمندیم در محافل عمومی حتماً از ماسک استفاده کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمایند.
وی همچنین از شهروندان خواست حتماً برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌شان به پروتکل‌های بهداشتی بیشتر از قبل توجه داشته باشند تا بیش از این گرفتار این بیماری نشوند، همچنین بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح ادارات و دستگاه‌های اجرایی تأکید می‌شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور یادآور شد: منشأ ابتلا به ویروس کرونا، دورهمی‌های خانوادگی، عدم استفاده از ماسک، پذیرش میهمان از سایر شهرها، سفر به خارج از شهرستان، حضور در بازار، حضور در تشییع جنازه و حضور در مراسم عروسی و ... بوده است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today