مهر/ مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از اجرای کشت قراردادی گندم آبی، دیم و دانه‌های روغنی در سال‌ زراعی ۱۴۰۳–۱۴۰۲ خبر داد.

ولی‌الله زمانی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با عنایت به فراهم کردن و ایجاد زیرساخت مناسب، اجرای کشت قراردادی گندم در سطح ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار در کلیه اراضی آبی و دیم و دانه‌های روغنی شامل کلزا، گلرنگ و کاملینا در سطح ۲۱۵ هزار هکتار در کلیه استان‌های کشور اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: عقد قرارداد با کشاورزان از طریق بستر نرم‌افزاری طراحی شده توسط شرکت ارتباطات سیار ایران به صورت مستقیم مابین کشاورز با اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان صورت می‌گیرد.

زمانی گفت: کشاورزان در مرحله اول باید با مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی در سامانه پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی، اطلاعات خود را در سال‌زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ ثبت کنند و با نصب برنامه کاربردی کشاورزی قراردادی با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه هوشمند دارای سیستم عامل اندروید، بر اساس کد ملی و شماره همراه اول متعلق به خود از طریق نشانی GTC.ir قابل دسترس است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: مراجعه کشاورزان به کارگزاران شرکت خدمات حمایتی به منظور دریافت کود بر اساس استعلام قرارداد در سامانه پایش مواد کودی انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: کشاورزان می‌توانند در هر یک از مراحل کشت قراردادی با استفاده از امکانات برنامه کاربردی (اپلیکیشن) نسبت به مشاهده وضعیت قرارداد، تخصیص اعتبار، اطلاعات مربوط به توزیع نهاده‌ها، بیمه و… اقدام کنند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today