تسنیم/ مدیرکل تعاون روستایی ‌ایلام از اجرای کشت قراردادی در سطح ۵۰ هزار هکتار از اراضی آبی استان خبر داد و گفت: تعاون روستایی ‌در سطح ۳۵ هزار هکتار برای کشت و خرید محصولات استراتژیک ‌ورود کرد.

حمیدرضا شکری، ‌مدیرکل تعاون روستایی ‌ایلام با بیان اینکه از محل تملک سرمایه‌ای 22 میلیارد و 400 میلیون ریال برای تعمیر و مرمت و ایجاد و توسعه فضاهای انبار و هانگار انجام و 100 هزار تن محصول کشاورزی خریداری شد اظهار داشت: همچنین برای بازسازی، افزایش و توسعه انبارها و تجهیزات تعاون روستایی در سال 1403 هم مبلغ 43 میلیارد و 500 میلیون ریال از این محل تصویب شد.

مدیر کل تعاون روستایی ایلام با تاکید بر اینکه ایجاد سردخانه جهت ذخیره سازی محصولات کشاورزی یکی از زیرساخت های مهم و مورد نیاز تعاون روستایی است خاطر نشان کرد: با توجه به تولید محصولات کشاورزی استان در قالب کشت های قراردادی و برنامه ریزی شده، احداث سردخانه یک ضرورت برای استان محسوب می شود که نیاز است از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه درخواستی این سردخانه تامین اعتبار شود.

شکری با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی موافقت خود را مبنی بر تامین 10 هزار متر مربع زمین جهت احداث یک باب سردخانه اعلام کرده افزود:برآورد اولیه برای این سردخانه 220 میلیارد ریال اعتبار است که به استانداری جهت تامین از محل اعتبارات تکمیلی اعلام شده است.

وی در ادامه بیا تاکید بر اینکه تعاون روستایی استان ایلام با نگاه تحول آفرین علاوه بر شاخص های ابلاغی بالادستی، با توجه به بازدیدهای میدانی نقاط قوت و ضعف شرکت ها و تشکل ها در استان شناسایی کرده است، افزود:در این راستا 50 طرح مازاد بر طرح های ابلاغی با هدف افزایش تولید، توسعه و اشتغال طرح های کشاورزی تصویب و 12 هزار میلیارد ریال اعتبار برای این طرح ها برآورد هزینه شده است.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار ذرت علوفه‌ای در سطح 2 هزار و 251 هکتار از طریق کشت قراردادی توسط شرکت‌های تعاونی تولید اجرا شد، افزود: در بخش ذرت دانه‌ای هم تمام نهاده‌ها اعم از بذر، کود ریزمغذی و سموم به صورت رایگان از طریق اتحادیه تعاونی تولید مرکزی و اتحادیه تولید استان تهیه ودر اختیار کشاورزان قرار داده شده است.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/