ایرنا/ استاندار بوشهر گفت: با تامین منابع مالی خارجی (فاینانس) سد دشت پلنگ در شهرستان دشتی استان بوشهر دارای ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

احمد محمدی‌زاده، استاندار بوشهر در حاشیه بازدید از سد دشت پلنگ در شهرستان دشتی استان بوشهر اظهار کرد: این سد، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های تامین آب در استان بوشهر به شمار می‌رود.
وی افزود: تا قبل از شروع دولت سیزدهم، این سد دارای پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی بوده است.
استاندار بوشهر تصریح کرد: با ایجاد زیرساخت های لازم و رفع موانع، این طرح در دولت سیزدهم فعال شد و بر اساس برآوردهای انجام شده و با توجه به انجام دو شیفت کاری، پیش‌بینی می‌شود در موعد مقرر به مرحله بهره‌برداری برسد.
محمدی‌زاده ادامه داد: در شهرستان دشتی چندین پروژه مهم هم‌زمان در دست اجراست که سد دشت پلنگ جزو مهم‌ترین طرح های اجرایی است.
وی یادآور شد: سد دشت پلنگ از معدود طرح‌های دارای منابع مالی خارجی استان بوشهر است که اعتبار خارجی (فاینانس ) آن ۳۲۵ میلیون یوان چین بوده که ۸۵ درصد توسط فاینانسور و ۱۵ درصد توسط کارفرما تامین می‌ شود.
استاندار بوشهر یادآور شد: با احداث این سد، ضمن جلوگیری از وقوع سیلاب های ویرانگر، از تخلیه سالانه بالغ بر ۷۲ میلیون مترمکعب آب به خلیج فارس جلوگیری شود.
وی ادامه داد: عمده‌ترین اهداف اجرای این سد، تامین آب شرب مورد نیاز شهرستان دشتی به طور متمرکز و سراسر استان از محل خط آبرسانی سراسری کوثر و همچنین تامین آب صنعت در مناطق پارس شمالی و جنوبی است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar