مهر/ سخنگوی ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: ۷۶ نفر از برادران و خواهران اهل سنت این استان برای نامزدی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی داوطلب شدند.

امیر فریدنیا، سخنگوی ستاد انتخابات خراسان رضوی اظهار کرد: ۶۷ نفر از این تعداد مربوط به ۲ حوزه انتخابیه تلفیقی «تایباد، تربت جام، باخرز و صالح‌آباد» و «خواف و رشتخوار» بوده و بقیه در سایر حوزه‌های انتخابیه استان خراسان رضوی ثبت نام کرده‌اند.

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان رضوی بیان کرد: در حوزه انتخابیه تربت جام ۴۳ نفر شامل چهار داوطلب زن و از حوزه انتخابیه خواف نیز ۲۴ نفر شامل ۲ داوطلب زن برای نامزدی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام شده‌اند.

وی مجموع ثبت نام شدگان برای نامزدی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای در این استان را سه هزار و ۶۷۲ نفر عنوان کرد و گفت: بیشترین ثبت نام مربوط به حوزه انتخابیه مشهد و کلات با پنج نماینده در مجلس، ۲ هزار و شش داوطلب بوده است و حوزه‌های انتخابیه سبزوار و نیشابور نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.

فریدنیا گفت: ثبت نام داوطلبان حضور در رقابتهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش از 3 برابر دوره یازدهم بوده است که گویای رشد مشارکت شهروندان در این فرآیند سیاسی و حساس است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today