باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان از اتمام اجرای طرح اصلاح و بهسازی شبکه برق ۴۲ روستای استان در قالب طرح بهارستان طی 6 ماه اول امسال خبر داد.

هیوا لهونیان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان اظهار داشت: طرح بهارستان یکی از پروژه‌های مهم این شرکت است که با هدف اصلاح، بهسازی و بازمهندسی کلیه تاسیسات برق در روستا‌ها اجرا می‌شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان افزود: جابه جایی تیر‌های برق واقع در حریم شبکه و نقاط مخاطره آمیز، تعمیر و اورهال کلیه تجهیزات شبکه برق روستایی، رفع ضعف ولتاژ، تامین برق متقاضیان جدید و پایداری شبکه از دیگر نتایج حاصل از اجرای طرح بهارستان است.

وی با بیان اینکه از زمان اجرای این طرح تا پایان شهریور امسال، اصلاح و بازمهندسی شبکه برق ۶۳۴ روستا در قالب طرح بهارستان به پایان رسیده است، گفت: از تعداد روستا‌های ذکر شده تعداد ۴۲ روستای آن در شش ماهه اول سال جاری انجام شده است.

لهونیان اضافه کرد: برای اجرای طرح بهارستان در این تعداد روستا در شش ماهه اول سال جاری، بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه به همراه داشته است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیری برق استان کردستان با بیان اینکه هم اکنون اصلاح و بازمهندسی شبکه برق در ۲۷ روستای دیگر استان از پیشرفت بالای ۵۰ درصدی برخوردار است، افزود: هدف گذاری این شرکت برای اصلاح و بازمهندسی شبکه برق روستا‌های استان در سال جاری ۱۷۶ روستا است.

وی یکی دیگر از برنامه‌ها و اهداف قابل اجرا در چارچوب طرح بهارستان را پروژه‌های توسعه شبکه برق روستایی جهت تامین برق متقاضیان جدید روستایی خواند و اظهار کرد: در سال جاری برای اجرای این طرح میزان ۱۵۳ میلیارد ریال اعتبار در قالب پروژه‌های مختلف برنامه ریزی و هدف گذاری شده که تا به امروز با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی همراه بوده و یک هزار و ۱۸۷ متقاضی از مزایای آن بهره‌مند شده اند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online