ایمنا/ سنجش کیفیت هوا در ساعات منتهی به صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۹۸ در وضعیت هوای سالم قرار دارد.

جمشید لقایی، مسئول امور کنترل هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان با اشاره به وضعیت سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌ها اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۱۳ ایستگاه سنجش آلودگی هوا متعلق به شهرداری اصفهان و دو ایستگاه سنجش اداره کل محیط زیست استان، شاخص اکنون کیفیت هوا با عدد ۹۸ در وضعیت سالم بوده و آلاینده غالب، ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون است.
وی با بیان اینکه بیشترین بار آلایندگی از ایستگاه خیابان کردآباد با شاخص ۱۶۷ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد، افزود: سنجش هوا در ایستگاه‌های کاوه با شاخص ۱۲۷، زینبیه با شاخص ۱۲۵، انقلاب با شاخص ۱۱۸، فرشادی با شاخص ۱۱۶، خیابان ۲۵ آبان با شاخص ۱۱۲، پارک زمزم با شاخص ۱۰۳ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.
مسئول امور کنترل هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان ادامه داد: دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های ولدان با شاخص ۸۷، خیابان فیض با شاخص ۸۵، رهنان با شاخص ۸۳، دانشگاه صنعتی با شاخص ۷۷ و میرزاطاهر با شاخص ۷۴ در وضعیت هوای سالم (زرد) است. ایستگاه سپاهان‌شهر با شاخص ۴۴ در وضعیت هوای پاک (سبز) قرار دارد.
وی با اشاره به عوارض بهداشتی و اقدامات احتیاطی آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط قابل قبول خاطرنشان کرد: احتمال تشدید بیماری‌های قلبی یا ریوی سالمندان از عوارض بهداشتی این آلاینده‌ها است از این رو افراد خیلی حساس در صورت امکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین را کاهش دهند.
همچنین براساس سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست منطقه اصفهان با قرار گرفتن روی عدد ۹۸ در وضعیت سالم قرار دارد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today