صدا و سیما/ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی اراک در سال آینده آغاز می‌شود.

علی گودرزی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی اظهار کرد: کتابخانه مرکزی اراک ۱۸ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا دارد و قرار است ظرف ۶ ماه توسط نهاد کتابخانه ها تجهیز شود.
وی با بیان اینکه کتابخانه‌های استان مرکزی از محروم‌ترین و کم تنوع‌ترین کتابخانه‌های کشور هستند، ابراز امیدواری کرد که با اختصاص نیم درصد از درآمد شهرداری‌ها، این وضعیت بهبود یابد.
گودرزی بیان کرد: کتابخانه‌های درون پارک‌ها از یک سو برای ما و از سوی دیگر برای افرادی که داروهای گیاهی یا مواد مخدر پخش می کنند به فرصت تبدیل شده است و در این شرایط امنیت کتابخانه‌های مستقر در پارک‌ها با تهدید مواجه است. این مسئله مهم باید مورد توجه مسئولان مربوطه قرار گرفته و در خصوص افزایش امنیت این فضاها اقدام شود.
وی ادامه داد: در جلساتی که با رئیس کل دادگستری استان برگزار شد، قرار شد مجازات‌های جایگزین حبس برای مجرمین در نظر گرفته شود و در این خصوص اقدامات فرهنگی انجام گیرد.
گودرزی با بیان اینکه کتابخانه عمومی اراک بزرگترین کتابخانه جهان اسلام، غرب آسیا و کشور است، خاطرنشان کرد: ثبت کتاب های مورد نیاز کتابخانه رشت که قرار است امسال افتتاح شود از سال گذشته انجام شده است و بر این اساس با توجه به اینکه کتابخانه مرکزی اراک حدودا چهار برابر کتابخانه رشت وسعت دارد و کتاب های بسیار بیشتری باید برای آن تهیه شود در نتیجه در این خصوص نیز باید اقدامات لازم سریعا پیگیری شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر کوی رضوی اراک که وسعت زیادی دارد فاقد کتابخانه عمومی است، بیان کرد: بارها از شهرداری خواستیم اتوبوس‌های مستهلکی که در ناوگان عمومی قابل استفاده نیست را در اختیار اداره کل کتابخانه‌های استان قرار دهد تا به عنوان کتابخانه سیار، تجهیز شده و در مناطقی که کتابخانه عمومی ندارند استفاده شوند که در این زمینه نیاز است اقدام لازم صورت گیرد. 
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today