مهر/ مدیر پل‌های معاونت عمرانی شهرداری قزوین از افتتاح کمربندی شرق قزوین تا پایان مهرماه خبر داد.

امیر یعقوبی، مدیر پل‌های معاونت عمرانی شهرداری قزوین با اشاره به نهایی شدن ساخت کمربندی شرق قزوین اظهار کرد: وجود مشکلات تملکی در اجرای پروژه باعث طولانی شدن زمان افتتاح این پروژه شده بود.
وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته و اقداماتی که انجام شد این پروژه تا پایان مهرماه افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید و شهروندان می‌توانند از آن استفاده کنند.
مدیر پل‌های معاونت عمرانی شهرداری قزوین با بیان اینکه این پروژه از میدان شورا شروع و به پل امام رضا(ع) ختم خواهد شد، اضافه کرد: برای اجرای این پروژه با احتساب هزینه‌های ملکی بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه صرف شده است.
وی بیان کرد: معضل ترافیک و زمان یکی از موضوعاتی است که برای همه شهروندان حائز اهیمت است و این پل با دسترسی‌هایی که در برخی مناطق و بلوارها دارد می‌تواند بین ۲۰ تا ۲۵ درصد ترافیک شهری را رفع کند.
یعقوبی عنوان کرد: یکی از مهمترین محاسن این پروژه این است که در طول مسیر هیچ تقاطع و چراغ قرمزی وجود ندارد و همین امر باعث کاهش حدود ۱۵ درصدی مصرف بنزین در شهر قزوین نیز خواهد شد.
وی در پایان از ایجاد جاده سلامت به طول پنج کیلومتر در حاشیه این مسیر نیز خبر داد و یادآور شد: طراحی ایستگاه‌های دوچرخه سواری و مادر و کودک از کارهای دیگری بوده که در کنار این کمربندی انجام شده است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today