ایرنا/ کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی هفته آینده وزش باد به نسبت شدید، بارش های پراکنده و کاهش کیفیت هوا در این استان به وقوع می پیوندد.

مرتضی قدیمی، کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: آسمان امروز استان صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد خواهد بود.
وی اضافه کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته پیش رو وزش باد و افزایش پوشش ابر در استان تقویت خواهد شد.
این کارشناس ادامه داد: برای روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز عبور موجی از جو منطقه موجب وزش باد نسبتا شدید تا شدید، افزایش ابر و در برخی نقاط رگبار باران خواهد شد.
وی اظهار داشت: این شرایط ممکن است با نفوذ گرد و غبار به جو استان و کاهش کیفیت هوا نیز همراه شود.
به گفته کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان، همچنین دمای شبانه هوا به طور نسبی افزایش می یابد و تا اواسط هفته آینده تغییرات دمایی چندانی نخواهیم داشت اما دمای روزانه هوا در روزهای دوشنبه و سه شنبه بطور نسبی کاهش می یابد.
این کارشناس با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد با سه درجه و گیلوان با ۳۰ درجه به ترتیب خنک ترین و گرمترین ایستگاه های هواشناسی استان بود، خاطر نشان کرد: دمای شهر زنجان در مدت یاد شده بین ۹ و ۲۵ درجه بالای صفر ثبت شد.
استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته مستقر هستند.
داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today