ایرنا/ مهدی الفتی ژیمناستیک‌کار گلستانی تیم ملی ژیمناستیک هنری ایران، در بازی‌های آسیایی هانگژو به مدال برنز رسید و در این رشته برای کشور تاریخ‌ساز شد.

الفتی در فینال پرش خرک با کسب نشان نقره این رقابت‌ها و ایستادن بر سکوی نایب قهرمانی نخستین مدال تاریخ این رشته را برای کاروان ایران به ارمغان آورد.
این ملی‌پوش گلستانی در رقابت با رقبای سرسختش در فینال رقابت‌های پرش خرک با کسب ۱۴.۷۸۳ امتیاز موفق به کسب مدال نقره شد.
در این رشته واتورا تانیگاوا از ژاپن با کسب ۱۵.۱۶ امتیاز به نشان طلا و محمد شارول از مالزی با کسب ۱۴.۴۶۶ امتیاز به نشان برنز این دوره از رقابت‌ها رسیدند.
پیش از این و در مسابقات فینال ۶ وسیله، محمدرضا خسرونژاد در پایان شش با امتیاز ۷۶.۷۳۰ در رده هفتم و محمدرضا حمیدی دیگر نماینده ایران در مسابقات ۶ وسلیه نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی بود که در پایان این بخش با امتیاز ۷۵.۵۳۲ در رده دهم قرار گرفتند.
همچنین صابر کاظمی ملی‌پوش چپ دست گلستانی تیم ملی والیبال ایران همراه این تیم در رقابت‌های هانگژو به مدال طلا دست یافت.
یاسین سلمانی و سیدمجید نصیری ملی‌پوشان گلستانی، تیم ملی امید هم در این بازی‌ها به همراه سایر ملی‌پوشان تاکنون با شکست حریفان خود در مرحله یک چهارم نهایی حضور دارند.
پرهام مقصودلو استاد بزرگ بین‌المللی شطرنج نیز دیگر گلستانی حاضر در بازی‌های آسیایی هانگژو در قالب ملی‌پوش این رشته ورزشی است که در رقابت‌های انفرادی به علت کسالت جسمانی پس از دور ششم، از ادامه حضور در رقابت‌های این بخش انصراف داد تا برای رقابت‌های تیمی آماده شود.
امیرحسین یازرلو بازیکن ملی‌پوش بسکتبال سه نفره ایران، نیز گلستانی‌ست که در کنار سایر ملی‌پوشان همچنان در کوران رقابت‌های مرحله حذفی این رشته در بازی‌های آسیایی هانگژو حضور دارد.
هومر عباسی شناگر گلستانی‌ تیم ملی در بازی‌های آسیایی هانگژو که انتظار کسب عنوان از او بود، نتوانست جایگاهی بهتر از پانزدهم م و هجدهم در مواد ۵۰ متر کرال و نیز ۱۰۰ متر کرال پشت به دست آورد و از صعود به مرحله بعد باز ماند.
بهمن سالمی نیز دیگر ورزشکار گلستانی‌ در بازی‌های آسیایی هانگژو است که در تیم ملی والیبال ساحلی حضور داشت که در مرحله یک هشتم نهایی با شکست تیمی مقابل تیم قطر، به مقام پنجم دست یافت.
فاضل اتراچالی، علیرضا میرزاییان، محمدکاظم ناصری و امیرحسین بسطامی ملی‌پوشان گلستانی تیم ملی کبدی مردان در بازی‌های آسیایی هانگژو در کنار صدیقه جعفری و محدثه رجبلو در تیم ملی کبدی بانوان هستند که با حضور در محل برگزاری این بازی‌ها منتظر صف‌آرایی در برابر حریفان خود نشسته‌اند.
غلامرضا مازندرانی، وجیه‌الله شهری و زهرا رحیمی‌نژاد هر سه از گلستان به ترتیب به عنوان سرمربی، مربی بدنساز تیم ملی مردان و نیز سرپرست تیم‌ ملی کبدی زنان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو حضور دارند.
حسین آقایی، مرتضی فتحی، منصوره ابوجعفری و خدیجه بای همگی در رشته کبدی، حسن اکرمی در رشته فوتبال و محمد رجبی در رشته بسکتبال از گلستان به عنوان داور به بازی‌های آسیایی هانگژو حضور دارند.
عادل مجللی و مهسا مجللی نیز از گلستان در تیم ملی قایقرانی اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو به عنوان ورزشکار و مربی در کنار علی فولادی‌فر در رشته سپک‌تاکرا به عنوان داور اعزام شده‌اند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today