صدا و سیما/ مدیرکل شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام از ایجاد ۳۴۹ کیلومتر فیبر نوری طی۲ سال گذشته تاکنون در استان خبر داد.

علی کریمی، مدیرکل شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام با بیان اینکه پیش بینی می شود که تا ۲ سال آینده بیش از ۷۵۰ کیلومتر فیبر نوری در سطح روستا‌های استان اجرایی  شود، اظهار کرد: تا کنون ۳۴۹ کیلومتر فیبر نوری در مناطق مختلف استان اجرایی شده است.
وی افزود: سال گذشته ۱۷۵ کیلومتر فیبر نوری در سطح روستا‌ها اجرایی شده که برای سال جاری نیز ۲۶۵ کیلومتر اجرای فیبر نوری در دستور کار قرار گرفته که به شرکت مخابرات استان واگذار شده است.
مدیرکل شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام اضافه کرد: امید است که استان مرزی ایلام در حوزه ارتباطات تا پایان دولت جزو پنج استان برتر باشد.
وی در خصوص راه اندازی نسل پنجم اینترنت در استان ایلام نیز افزود: ۱۲ سایت به طور کامل در سطح شهر ایلام نصب شده و زیرساخت‌های آن نیز برای سرویس دهی فراهم است و تا پایان سال جاری مشترکان اینترنت می‌توانند در مرکز استان از این تکنولوژی استفاده کنند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام با بیان اینکه تا پایان سال جاری شبکه ۵ G در استان به بهره برداری خواهد رسید، یادآور شد: مشترکان می‌توانند ۳۰۰ مگابایت در بستر شبکه ۵ G استفاده کنند.
کریمی بیان کرد: علاوه بر توسعه ارتباطی شهری برنامه ما توسعه روستا‌ها با همان کیفیت ارتباطی در شهر‌ها است، برنامه ما در فاز اول روستا‌های بالای ۲۰ خانوار تا پایان سال جاری است که به شبکه ملی ارتباطات متصل شوند و سپس تا پایان سال آینده بتوانیم روستا‌های زیر ۲۰ خانوار را نیز به شبکه ملی ارتباطات متصل کنیم.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/