قدس آنلاین/ وزارت کشور به استناد ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اعضا هیات بازرسی انتخابات گلستان را منصوب کرد.

بر این اساس هانی محمدی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی، امور حقوقی و ارتباطات مردمی استانداری گلستان به عنوان رییس و سیدرضا نظری (مدیرکل آموزش و پرورش) دبیر و عضو هیات بازرسی انتخابات، سعید گلفیروزی (رئیس دانشگاه علوم پزشکی)، قاسم غریب آبادی (مدیرعامل جمعیت هلال احمر) و عباسعلی گرزین(مدیرکل تبلیغات اسلامی) به عنوان اعضا هیات بازرسی انتخابات استان انتخاب شده‌اند.
طبق اعلام محمدی رییس هیات بازرسی انتخابات گلستان، هیات‌های بازرسی شهرستانها هم پس از ابلاغ دستور العمل در شهرستان‌ها تشکیل خواهد شد.
به گفته وی احکام هیات بازرسی شهرستان، سربازرسان و بازرسان از طریق سامانه جامع صادر خواهد شد.
استان گلستان با یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۲۹ نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان است که ۶ حوزه انتخابیه برای مجلس شورای اسلامی با هفت کرسی از مجموع ۲۹۰ کرسی این مجلس را به خود اختصاص داده است.
حوزه انتخابیه شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا با مرکزیت گرگان دارای ۲ نماینده است.
حوزه انتخابیه کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان با مرکزیت کردکوی، حوزه انتخابیه علی‌آبادکتول و فندرسک به مرکزیت علی‌آبادکتول، حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر به مرکزیت رامیان، حوزه انتخابیه گنبدکاووس و داشلی‌برون با مرکزیت گنبدکاووس و حوزه انتخابیه مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه به مرکزیت مینودشت نیز پنج حوزه انتخابیه گلستان در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند که هر کدام از این حوزه‌های انتخابیه یک کرسی دارند.
استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری نیز دارای ۲ نماینده است.

 

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today