باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ترکمن از تحویل یک بهله پرنده شکاری پرنده گران قیمت "لیل" از سوی یکی از چوپانان منطقه خبر داد.

علی بیانی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ترکمن اظهار کرد: سه تن از همیاران منطقه بندر ترکمن در اقدامی نوع دوستانه یک بهله پرنده شکاری و در معرض خطر انقراض لیل را به محیط زیست شهرستان بندر ترکمن تحویل دادند.

او افزود: این همیاران که شغل ۲ نفر از آن‌ها دامداری بود، با چشم پوشی از قیمت گزاف این پرنده، لیل را به محیط زیست تحویل دادند.

بیانی در خصوص ویژگی‌های این پرنده گفت: لیل‌ها معمولاً از آشیانه قدیمی کلاغ‌ها به عنوان لانه استفاده می‌کنند.

علی بیانی اعلام کرد: با هدف ارتقای مشارکت و تشویق شهروندان برای کمک به حیات وحش از دوستداران و حامیانی که این گونه پرندگان را به محیط زیست تحویل می‌دهند، قدردانی می‌شود.

او همچنین از مردم خواست: در صورت مشاهده هر گونه حیات وحش مصدوم یا بیمار، مراتب را از طریق تلفن ۱۵۴۰ به محیط زیست اطلاع دهند. گلستان از محدود تنفس گاه‌های گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری ایران است، این استان به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است. گفتنی است ۱۱۴ گونه پرنده مهاجر در این منطقه زمستان گذرانی و زا آوری می‌کنند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today