ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: پیرو مشکلات گوارشی که برای تعدادی از دانشجویان این دانشگاه رخ داد بعد از بررسی‌های کارشناسی مشخص شد مشکل در بخشی از زنجیره توزیع غذا بوده که رعایت کامل موازین بهداشتی در آن انجام نشده است.

دکتر محمد سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز این اتفاق در وهله نخست نسبت به تغییر عوامل توزیع غذای دانشجویان اقدام و همچنین تیم نظارتی تعیین شد تا زنجیره تولید و توزیع تغذیه دانشجویان را به طور دقیق مورد نظارت کامل قرار دهد.

وی تصریح کرد: در نتایج آزمایشات انجام شده هیچ‌گونه عامل خطرناک مخاطره آمیزی مانند آلودگی میکروبی گوارشی و بیماری‌های ویروسی از جمله کرونا و آنفلوانزا مشاهده نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با اعتماد و اطمینان خاطر به خانواده‌های دانشجویان و تمامی شهروندان اعلام می‌نمایم هیچ تهدیدی در خصوص سلامت دانشجویان وجود ندارد و خانواده‌ها نگران نباشند.

هفتم مهرماه ۴۶ نفر از دانشجویان شامل ۲۷ دانشجوی پسر و ۱۹ دانشجوی دختر به دلیل مسمومیت از طریق  اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان واسعی اعزام شدند.

با همکاری کادر درمان بیمارستان دانشجویان بلافاصله بعد از دریافت سرم درمانی همگی بعد از یک ساعت از بیمارستان واسعی ترخیص و فقط یک دانشجو با چند ساعت تاخیر در حوالی ساعت ۶ صبح امروز از بیمارستان ترخیص و به خوابگاه منتقل شد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today