برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

عدالت اقتصادی با میدان‌ دادن به تعاونی‌ها میسر می‌شود

منبع
فارس
بروزرسانی
عدالت اقتصادی با میدان‌ دادن به تعاونی‌ها میسر می‌شود

فارس/ استاندار سیستان و بلوچستان گفت: عدالت اقتصادی و اجتماعی و ایجاد اشتغال با میدان دادن به تعاونی ها و توجه و مسئولیت پذیری میسر می‌شود.

محمد کرمی، استاندار سیستان و بلوچستان  با حضور در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، در جمع مدیر و معاونان این اداره کل اظهار کرد: امروز در جنگ شناختی قرار داریم و دشمن در این جنگ شناختی با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله فضای مجازی و رسانه با ذهن‌ها کار می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر در سیستان و بلوچستان اقداماتی برای صادرات در حوزه های مختلف انجام می‌شود که این‌ها نشان دهنده ثروتمند بودن این استان است، در این بین تعاونی ها می توانند محور قرار بگیرند تا نفع آن برای مردم باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در برخی سازمان ها و اداره ها روزمرگی دیده می شود و برای خروج از این شرایط افزایش نظارت روی نیروی کار و داشتن برنامه و ایده در سازمان ها ضروری است.

کرمی با بیان اینکه مدیران دستگاه ها در سیستان و بلوچستان دارای اختیار کافی هستند و باید برای تسهیل کار مردم و سرمایه گذاران استفاده کنند، گفت: برای استفاده از ثروت خدادادی سیستان و بلوچستان همت جدی داشت و تلاش کرد.

وی راه اندازی و تقویت تعاونی های روستایی و دانش آموزی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: باید از توان فکری همه افراد در جامعه استفاده کنیم؛ چراکه جوانان و نوجوانان دارای فکر، خلاقیت و نوآوری هستند و این امر برای ما اهمیت فراوانی دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: این استان با برخورداری از ظرفیت‌های مناسب برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای، می تواند فرصتی برای ورود شرکت ها و مجموعه های اقتصادی وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این خطه از کشور باشد.

کرمی همچنین با اشاره به گلایه رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم اجرای مصوبات دهه ۸۰، افزود: این مصوبات ۱۱محور و چند فصل داشت که اگر به درستی اجرا می شد بسیاری از مشکلاتی که در حال حاضر در استان با آن مواجه هستیم، وجود نداشت.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today