صدا و سیما/ امروز در مراسمی از ۵۰ آتش نشان برتر و خانواده‌های معزز شهدای آتش نشان رشت به مناسبت بزرگداشت روز ملی آتش نشانی و ایمنی قدردانی شد.

رحیم شوقی، شهردار رشت در این مراسم که در سالن اجتماعات شهدای ناجا برگزار شد، از تلاش‌های خستگی ناپذیر آتش نشانان در حفاظت از جان و مال عموم شهروندان، هنگام بروز حوادث قدردانی کرد و گفت: دل به خطر زدن برای نجات جان همنوع، فراتر از یک شغل بلکه عشقی انسانی و نوع دوستانه است که در وجود تک تک آتش نشانان این شهر زبانه کشیده تا با مهار به موقع آتش، از بروز خسارت جلوگیری کنند.
رحیم شوقی همچنین با تجهیز ۵ دستگاه از خودرو‌های سنگین شهرداری به تجهیزات آتش نشانی و پیوستن آن‌ها به ایستگاه‌های سطح شهر موافقت کرد و قول داد : ۱۰۰ میلیارد ریال به این امر اختصاص دهد.
محمدحسین واثق کارگرنیا، رئیس شورای اسلامی شهر رشت هم در سخنانی بر لزوم توجه جدی به مطالبات و دغدغه‌های نیرو‌های آتش نشان برای ارتقاء بهره وری در روند خدمات رسانی تاکید کرد و افزود: تجهیز نیرو‌ها با امکانات مورد نیاز در حوزه‌ی آتش نشانی و امداد، از ایجاد هرگونه خسارت هنگام بروز حوادث جلوگیری کرده و یا احتمال آن را به حداقل می‌رساند.
شهرام مومنی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت هم از انجام بیش از ۳ هزار عملیات در ۶ ماه نخست امسال در مرکز استان خبر داد و افزود: این عملیات‌ها به همت ۳۷۳ آتش نشان مستقر در ۱۵ ایستگاه آتش نشانی شهر رشت با موفقیت انجام شد.


 

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today