تسنیم/ رئیس کل دادگستری استان بوشهر از رهایی ۲۱ محکوم به قصاص نفس در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی ۲ محکوم دیگر در آینده نزدیک با گذشت شاکیان از قصاص رهایی می‌یابند.

مهدی مهرانگیز، رئیس کل دادگستری استان بوشهر بازدید مستمر از زندان و رسیدگی به مطالبات مددجویان در زندان‌ها را یکی از سیاست‌های مهم دستگاه قضا استان بوشهر دانست و اظهار داشت: به مناسبت هفته وحدت ضمن حضور در بین اهل سنت در نقاط مختلف استان بوشهر مشکلات حقوقى و قضایی آنان مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه به مناسبت هفته وحدت امروز با حضور در زندان مرکزی بوشهر مشکل مددجویان بررسی می‌شود گفت: به مناسبت هفته وحدت تلاش برای مرخصی مددجویان واجد شرایط و مرخصی منجر به آزادی زندانیان در دستور کار قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه در نیمه نخست امسال 18 بار از زندان‌های بوشهر و دشتستان بازدید و مشکلات مددجویان مورد بررسی قرار گرفته است تصریح کرد: در این مدت مشکلات 200 زندانی مورد بررسی قرار داده‌ام.

مهرانگیز از صلح و سازش در پرونده‌های محکوم به قصاص خبر داد و گفت: در نیمه نخست امسال 21 محکوم به قصاص با تلاش مجموعه قضایی، گذشت شاکیان، همکاری شورای حل اختلاف و معتمدین از اجرا حکم رهایی یافتند و آزاد شدند.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی 2 محکوم دیگر در آینده نزدیک با گذشت شاکیان از قصاص رهایی می‌یابند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: در 6 ماه نخست امسال 80 زندانی جرایم غیرعمد با مشارکت خیران و نیکوکاران و گذشت شاکیان از زندان آزاد شده‌اند و اکنون 100 زندانی منتظر مشارکت خیران برای آزادی و برگشت به آغوش خانواده هستند.

مهرانگیز با اشاره به تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قضایی و حقوقى در استان بوشهر اضافه کرد: در شش ماه نخست امسال ماهانه به‌صورت متوسط 29 هزار پرونده ورودی به دستگاه قضایی استان بوشهر بوده و به همین میزان و حتی بیشتر مختومه شده است.

وی پرونده‌های مسن را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: پرونده‌های بالای شش ماه مسن محسوب می‌شود و در نیمه نخست امسال 6 هزار پرونده مسن استان بوشهر مختومه شده است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar