ایرنا/ مدیر پژوهش دانشگاه قم گفت: دانشگاه قم برای نخستین بار وارد رتبه‌بندی جهانی تایمز شد و توانست از میان ۷۳ دانشگاه کشور که در این نظام رتبه‌بندی معتبر بین‌المللی در سال ۲۰۲۴ شرکت کردند رتبه ۵۳ را کسب کند.

علی احسانی، مدیر پژوهش دانشگاه قم بیان داشت: امسال برای نخستین بار دانشگاه قم در نظام رتبه‌بندی تایمز که پایگاه آن در کشور انگلستان قرار دارد شرکت کرد و در آن حائز رتبه شد که این موضوع دستاوردی مهم در مسیر پیشرفت‌های علمی دانشگاه به شمار می‌آید.
پایگاه رتبه بندی تایمز به طور گسترده از سال ۲۰۰۴ مراکز آموزش عالی را مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار داده است. این رتبه بندی از ۱۳ شاخص به شرح جدول زیر در قالب پنج معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد بهره گرفته است.
وی افزود: در همین رابطه دانشگاه قم در بخش‌های مختلف ارزیابی از رتبه یک‌هزار و ۲۰۰ تا یک‌هزار و ۵۰۰ را میان دانشگاه‌ها و موسسات علمی جهان که در این نظام رتبه‌بندی شرکت کرده بودند،‌ بدست آورد.
وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم که با گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی، رتبه دانشگاه‌ قم را در نظام رتبه بندی تایمز برای سال‌های آینده به زیر یک هزار ارتقا دهیم و در این خصوص از همه ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده خواهد شد.
همچنین در این جلسه رییس گروه بین المللی دانشگاه قم گفت: ما بر اساس رسالت دانشگاه به دنبال ارتقا فعالیت‌های بین‌المللی و جذب هرچه بیشتر دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف جهان در دانشگاه قم هستیم.


آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday