باشگاه خبرنگاران/ رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: هفت متهم میاندوآبی به خرید لباس برای خانواده زندانیان نیازمند محکوم شدند.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: دادگاه کیفری ۲ شهرستان میاندوآب حکم مجازات جایگزین حبس و تهیه البسه مورد نیاز دانش آموزان خانواده زندانیان بی‌بضاعت حوزه قضایی میاندوآب به ارزش ۷۷۰ میلیون ریال صادر کرد.

عتباتی اظهار کرد: در ادامه روند صدور مجازات‌های جایگزین حبس در استان، رییس شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ میاندوآب، با احراز شرایط قانونی، متهمان هفت پرونده را به جای حبس به مجازات‌های جایگزین محکوم کرد.

وی اضافه کرد: در این احکام تاکید شده است که دادیار اجرای احکام کیفری با همکاری انجمن حمایت از زندانیان میاندوآب با تهیه لیست، اقلام مورد نیاز را به متهمان اعلام و پس از تهیه این اقلام به ترتیب اولویت بین جامعه هدف توزیع شود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: دستگاه قضایی استان در کنار برخورد‌های قاطع قضایی، رویکرد کاهش جمعیت کیفری با استفاده از مجازات جایگزین حبس در جرائم سبک و کم اهمیت را با هدف ارائه خدمات عام المنفعه در دستور کار دارد چرا که جنبه اصلاحی این نوع احکام به مراتب بیشتر از مجازات حبس است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today