فارس/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از برگزاری اولین جشنواره انگور استان در شهر گهرو از توابع شهرستان کیار خبرداد.

حسین برزگر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برگزاری جشنواره انگور در شهر گهرو فرصتی برای ایجاد نشاط و شادابی همراه با انتقال فرهنگ‌های بین نسلی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: معرفی استعدادها و ظرفیت‌های گردشگری منطقه و نشان دادن تنوع‌های موجود در استان که می‌تواند تاثیر بسزایی در توسعه گردشگری کشاورزی و اقتصاد آن منطقه داشته باشد از دیگر اهداف برگزاری جشنواره انگور در شهر گهرو است.

وی تجلیل از کشاورزان پیشرو در کشت انگور را از دیگر برنامه‌های این جشنواره عنوان کرد و افزود: باید در اجرای جشنواره‌های کشاورزی نگاه به رونق اقتصاد شهری داشته باشیم.

برزگر با تاکید بر اهمیت برپایی جشنواره‌های کشاورزی در ایجاد شغل پایدار، اضافه کرد: به منظور بهره‌برداری اقتصادی از محصول کشاورزی اصلی هر منطقه و به ویژه شهر گهرو راه‌اندازی کارگاه‌هایی برای فرآوری انگور در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: مراسم افتتاحیه جشنواره انگور صبح روز دوشنبه نهم مهرماه در شهر گهرو و پارک تاکستان از توابع شهرستان کیار آغاز خواهد شد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday