تسنیم/ رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پیشوا از دستگیری ۹ حفار غیرمجاز اموال تاریخی در پیشوا خبر داد و گفت: ۱۲۷ عدد سکه در جریان این دستگیری کشف شد.

مریم خدابنده، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پیشوا با اشاره به دستگیری حفاران غیرمجاز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت تعدادی حفار غیر مجاز در شهرستان پیشوا ، بررسی موضوع بصورت ویژه در دستور کار عوامل فرماندهی انتظامی و پلیس امنیت و یگان حفاظت میراث فرهنگی قرار گرفت.

وی افزود: طی این عملیات 9 نفر به عنوان عاملان حفاری غیرمجاز به همراه ابزار آلات پیشرفته دستگیر و 127 عدد سکه کشف و 3 خودرو سواری مورد استفاده آنان توقیف و به مراجع قانونی ارجاع شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پیشوا در ادامه گفت: بر اساس ماده 562 قانون مجازات اسلامی هرگونه حفاری و کاوش به قصد به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع بوده و اشیاء مکشوفه به نفع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می‌شود.

خدابنده در پایان ضمن تقدیر از همکاری مراجع قضایی و نیروهای انتظامی و پلیس امنیت شهرستان پیشوا خاطر نشان کرد: برخورد با غارتگران اموال تاریخی و فرهنگی قاطع و منطبق با قانون خواهد بود.

 

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran