فارس/ طی مراسمی نخستین تکنولوژی مایع پاش دیایس ساخت ایران با حضور مدیرکل تجهیزات و ساماندهی فرودگاهی کشور، به همت یک شرکت خصوصی در اراک رونمایی شد.

میرسعید صفی‌نیا، مدیرکل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم رونمایی این تکنولوژی اظهار کرد: به همت متخصصان ایرانی هم اکنون ۷۵ درصد از تجهیزات صنعت هوانوردی در کشور بومی‌سازی شده است.

صفی‌نیا افزود: توانمندی کشور در ساخت تجهیزات صنعت هوانوردی با رعایت تمام استانداردهای بین‌المللی محقق شده است.

وی تصریح کرد: فرودگاه اراک ظرفیت بسیار خوبی است که توسعه این فرودگاه نیازمند سرمایه‌گذاری است که در این راستا به زودی تجهیزات الکتریکال، مکانیکال و ترمینالی از جمله تجهیزات هواساز، موتور برق و ژنراتور به ارزش ۱۰ میلیارد تومان به این فرودگاه اراک اختصاص خواهد یافت.

صفی‌نیا با اشاره به دستگاه ضد یخ پاش هواپیمای شرکت لجور گفت: هزینه تمام شده این دستگاه حدود ۱۵ میلیارد تومان است که ساخت داخل آن 35 میلیارد تومان صرفه‌جویی داشته است.

فرزاد مخلص الائمه، استاندار مرکزی نیز اظهار کرد: شرکت لجور با سابقه ۴۲ ساله تاکنون راه طولانی را طی کرده و به نقطه اوجش رسیده است.

وی افزود: فعالیت این شرکت برای کشور یک افتخار است که ما قدردان این افتخارآفرینی هستیم.

سید حامد عاملی، استاندار اردبیل نیز توسعه فرودگاه را از مهم‌ترین برنامه‌های این استان برشمرد و گفت: مسئله فرودگاه یک مساله حیاتی و حایز اهمیت است، چرا که فرودگاه جز زیرساخت‌های مهم است و اگر مسئله زیرساخت ها را حل نکنیم توسعه محقق نمی‌شود.

وی در  ادامه با بیان این که  اقتصاد اردبیل بیشتر کشاورزی است، افزود:  برای اینکه بتوانیم توفیق کسب کنیم فرودگاه بحث جدی است. 

وی ادامه بیان داشت:  ما در سال گذشته ۱۷ مورد کنسلی پرواز  داشتم و خوشبختانه در سال جاری  هیچ مورد  کنسلی نداشتیم.

مهدی نیا مدیر عامل شرکت لجور نیز در مراسم رونمایی از دستگاه ضد یخ پاش هواپیما گفت: گروه صنعتی لجور با سابقه ۴۰ سال اولین و بزرگترین تولیدکننده  جرثقیل های هیدرولیک است. 

وی با بیان اینکه شرکت لجور تاکنون ۵۷ مدل و ۵۵۰۰ دستگاه جرثقیل تولید کرده است،  افزود:  شعار شرکت لجور در خدمت ترقی کشور است،هر سال یک دستگاه  در قسمت آر اند دی تولید می‌شود و ما مفتخر به تولید بالابرهای آتش نشانی هستیم.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today