ایرنا/ استاندار خراسان شمالی شامگاه (یکشنبه) با سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور دیدار و پیرامون اولویت های توسعه استان گفت و گو کرد.

محمدرضا حسین‌نژاد، استاندار خراسان شمالی در این دیدار ضمن ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه های عمرانی، اقتصادی و سیاسی استان در خصوص نیازمندی های خراسان شمالی برای توسعه این خطه گفت و گو کرد.

وی با قدردانی از توجه دولت به مناطق کم برخوردار خراسان شمالی، پیگیری ها برای تکمیل ساختار اداری و استخدامی شهرستان های مانه و بام و صفی آباد و صدور مجوز ماده ۲۳‌ انتقال آب از منطقه سرانی با ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار، ۱۲ درخواست مهم استان را به رییس جمهور تقدیم کرد.

پیگیری پرداخت تسهیلات سفر رییس جمهور، مسایل حوزه آب، راه های روستایی و تامین دارو در استان از دیگر محورهای گفت و گوی استاندار خراسان شمالی با رییس جمهور بود.

استاندار خراسان شمالی به طرح های ریلی در حال اجرای خراسان شمالی نیز اشاره کرد و از نیازمندی استان به ۲۵ هزار میلیارد ریال در فاز نخست و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل آن گفت و گو کرد.

حسین نژاد در ادامه جدای از پیشنهاداتی برای تسهیل و توسعه سرمایه گذاری در استان، نیازمندی خراسان شمالی به برقراری ۲ پرواز روزانه از فرودگاه بجنورد را مطرح کرد.

استاندار خراسان شمالی، عامل عدم تحقق کامل مصوبات سفر رییس جمهور به استان را ناترازی نسبت منابع به مصارف بانکهای استان و عدم شفافیت مکانیسم بانک های خصوصی در پرداخت منابع دانست.

معافیت شرکت های تعاونی مرزنشین از ماده ۱۲۳ قانون مالیات های مستقیم، رفع مشکل شرکت سهامی زراعی دهکده رضوی ، بیمه قالیبافان و مشکلات حوزه بازرسی و نظارت از دیگر موضوعاتی بودند که در این دیدار مطرح شد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today