ایرنا/ کارشناس مسئول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: با نفوذ توده گرد و غبار و وزش باد کیفیت هوای مناطق مختلف استان کاهش یافته و این وضعیت برای گروه های حساس ناسالم می‌شود.

حسین سلطانی، کارشناس مسئول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان اظهار داشت: هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان ابری است و از بعد ازظهر با وزش باد همراه می‌شود که در برخی ساعات شدت وزش باد به حد نسبتا شدید و شدید خواهد رسید.

وی با بیان اینکه احتمال بارش های خفیف و پراکنده در برخی نقاط استان وجود دارد، یادآورشد: فردا /سه شنبه / نیز بارش هایی برای استان به خصوص نواحی کوهستانی و ارتفاعات پیش بینی شده است.

سلطانی اظهار داشت: روز پنجشنبه هفته جاری با ورود سامانه ضعیف بارشی به استان بارندگی های پراکنده ای در برخی مناطق روی خواهد داد.

وی با بیان اینکه به لحاظ دمایی نوسانات محسوسی در استان طی ۲ روز آینده نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه با کاهش دما، هوای نسبتا سردی در استان حاکم خواهد شد.

سلطانی دمای هوای فعلی زنجان را ۱۴ درجه سانتیگراد ذکر کرد و گفت: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه افزایش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای هوای شهرهای استان، خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای زنجان ۱۱ و ۲۵ درجه، ابهر ۱۴ و ۲۸ درجه، خرمدره ۱۳ و ۲۶ درجه، آببر ۱۹ و ۲۹ درجه، سلطانیه ۱۱ و ۲۴ درجه، قیدار ۱۳ و ۲۲ درجه و ماهنشان ۱۶ و ۲۷ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today