ایسنا/ رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج از آغاز فعالیت آزمایشی یک دستگاه اتوبوس برقی در این کلانشهر خبر داد.

محسن امیدوار حسینی، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج با اشاره به انعقاد قرارداد خرید ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی از شرکت ایران خودرو دیزل، اظهار کرد: طبق تعهدات، این شرکت باید هفته اول آذرماه باید اتوبوس‌ها را به شهرداری کرج تحویل بدهد.
وی ادامه داد: فعلاً به صورت آزمایشی یک اتوبوس برقی در خط حصارک - میدان کرج در حال مسافرگیری است تا مشکلات و موانع احتمالی فعالیت این نوع اتوبوس‌ها احصا شود.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج توضیح داد: با رایزنی صورت گرفته با شرکت توزیع نیروی برق البرز، به زودی اقدامات لازم برای ایجاد ایستگاه‌های شارژ این اتوبوس‌ها صورت می‌گیرد.
این مسئول اضافه کرد: طبق مکان یابی‌های صورت گرفته، 2 یا سه ایستگاه شارژ در مسیر حصارک تا میدان کرج ایجاد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: طبق قرارداد، احداث و راه‌اندازی ایستگاه‌ها به عهده شرکت ایران خودرو دیزل است.
امیدوار حسینی ابراز کرد: اتوبوس‌های خریداری شده ظرفیت شارژ بالایی دارند و پس از هر بار شارژ می‌توانند حدود 1.5 روز در خط فعالیت داشته باشند.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: بنا شده همه این اتوبوس‌ها در پرترددترین خط شهر یعنی حصارک به میدان کرج فعالیت داشته باشند.
وی با اشاره به میزان اعتبار تخصیص یافته برای خرید این اتوبوس‌ها اضافه کرد: برای خرید این اتوبوس‌ها حدود 2 هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به شهرداری کرج پرداخت خواهد شد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday