پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی/ مدیر پایانه مرزی لطف‌آباد در خراسان رضوی از ۱۰ برابر شدن ورود اتباع ترکمنستانی از این پایانه مرزی به کشور طی نیمه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

محسن رکنی، مدیر پایانه مرزی لطف‌آباد در خراسان رضوی بیان کرد: در 6 ماه نخست سال گذشته ۴۰۰ مسافر ترکمنستانی از این مرز وارد ایران شدند اما در نیمه نخست سال جاری این رقم به 3 هزار و ۹۳۴ مسافر رسیده است.
وی افزود: از اواخر سال گذشته و پس از لغو محدودیت‌های کرونایی، با تغییر رویکرد کشور همسایه برای از سر گیری تعاملات مسافری در این مرز و رویکرد دولت سیزدهم برای تعمیق روابط با همسایگان شاهد جهش ورود مسافر از این مرز هستیم.
مدیر پایانه مرزی لطف‌آباد ادامه داد: خروج مسافران در 6 ماهه نخست سال قبل تنها چهار نفر بود که پس از موافقت ترکمستان با بازگشت مسافران از این مرز، آمار خروج مسافر ترکمنستانی در 6 ماه نخست امسال از مرز لطف‌آباد به 3 هزار و ۲۹۸ نفر رسید.
رکنی گفت: مسافران ورودی از پایانه مرزی لطف‌آباد با هدف سفر به مناطق ترکمن‌نشین کشور از جمله استان گلستان، سفرهای درمانی به درگز و مشهد و تجارت و خرید و فروش کالا در منطقه وارد کشور شده است.
وی افزود: طی ماه گذشته روزانه به طور میانگین حدود ۵۰ مسافر ورودی و ۵۰ مسافر خروجی از این مرز تردد داشته اند.
مدیر پایانه مرزی لطف‌آباد با اشاره به تردد پرشمار ناوگان تجاری در محوطه پایانه مرزی لطف‌آباد گفت: برای تسهیل تردد و جلوگیری از بروز حادثه برای مسافران ترکمنستانی لازم است مسیری مجزا در محوطه پایانه راه‌اندازی شود که رایزنی‌های مقدماتی برای ایجاد این دالان امن آغاز شده و امیدواریم بودجه لازم برای اجرای طرح به پایانه مرزی لطف‌آباد تخصیص یابد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today