ایرنا/ رئیس کل دادگستری مازندران از دستگیری ۲ وکیل جعلی کلاهبردار حرفه ای که با جعل عنوان و ادعای نفوذ در دستگاه قضایی از مردم اخاذی می کردند، خبر داد.

حجت الاسلام محمدصادق اکبری، رئیس کل دادگستری مازندران اظهار کرد: با گزارش و شکایت مردمی از ۲ نفر که با جعل عنوان و معرفی خود به ‌عنوان وکیل دادگستری مبادرت به کلاهبرداری کرده بودند، موضوع از سوی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مورد پیگیری قرار گرفت.
رئیس کل دادگستری مازندران ادامه داد: با اقدام به موقع مامورین حفاظت و اطلاعات دادگستری استان و پیگیری های صورت گرفته، متهمان دستگیر و بر اساس مدارک موجود در پرونده، اظهارات شکات و مالباختگان و تحقیقات ابتدایی، مشخص شد افراد مذکور به دروغ خود را به‌ عنوان وکیل دادگستری معرفی کرده و با استفاده از سادگی برخی مراجعین و ظاهرسازی و ادعای اینکه می توانند با نفوذ در پرونده ها نزد مراجع انتظامی و مقامات قضایی مسیر و روند پرونده را تغییر دهند، مبالغ قابل توجهی را نیز به عنوان حق الوکاله و هزینه های دادرسی دریافت کرده اند.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری با بیان اینکه این ۲ وکیل جعلی در اظهارات خود به اتهامات انتسابی اقرار داشته اند، خاطرنشان کرد: مردم حتماً پیش از انتخاب وکیل نسبت به احراز هویت فرد از طریق مراجع ذیربط اقدام کنند تا در دام افراد سودجو قرار نگیرند.
رئیس کل دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ساری به دلیل عجز از پرداخت وثیقه با صدور قرار مناسب به زندانی معرفی شدند و تحقیقات تکمیلی و جامع برای کشف زوایای دیگر این پرونده ها نیز در حال انجام است.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today