ایرنا/ رئیس پلیس امنیت اقتصادی انتظامی استان ایلام از امحاء ۴ تن کالای قاچاق غیرقابل مصرف همزمان با سراسر کشور در مرکز این استان خبر داد.

سرهنگ مهدی کیانی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی انتظامی استان ایلام اظهار کرد: عملیات امحاء کالای قاچاق همزمان با سراسر کشور در استان ایلام با همکاری سازمان های متولی و پس از سیر مراحل قانونی و اخذ نظریه کارشناسان مبنی بر عدم استفاده انسانی و عدم قابلیت مصرف، با هدف حمایت از تولید داخلی به مرحله اجرا گذاشته شد.
وی تصریح کرد: پیشگیری از ورود کالای قاچاق و برخورد با افراد ناسالم و فرصت طلب که قصد ایجاد فساد و اخلال در نظام اقتصادی را دارند از اهداف پلیس اقتصادی است و اجازه نخواهیم داد عده ای فرصت طلب با اعمال مجرمانه خود به اقتصاد کشور خدشه ای وارد کنند.
کیانی با اشاره به اینکه رسالت پلیس امنیت اقتصادی ارتقاء امنیت اقتصادی است، گفت: حمایت از سرمایه گذار، کمک به تولید ملی و تلاش در رفع موانع تولید از اهداف بلند مدت پلیس امنیت اقتصادی فراجا است.
وی با بیان اینکه کالای قاچاق به تولید ملی ضرر وارد می کند و باعث ورشکستگی واحدهای صنعتی داخلی می شود، تصریح کرد: در اجرای این طرح کالای قاچاقی که از لحاظ بهداشتی قابلیت مصرف ندارد و تاریخ گذشته است به خاطر موانع قانونی و بهداشتی و سلامت محور بودن دیگر نمی تواند به چرخه مصرف بازگردد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی انتظامی استان با اشاره به اینکه در ۶ ماهه ابتدای سال جاری ارزش ریالی کالای کشف شده بیش از ۸۱۰ میلیارد ریال بوده است، گفت: ارزش ریالی کالای کشف شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد افزایش داشته است.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/